понеділок, 02 серпня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Тварини в житті бійців АТО

Авторські статті , Війна

Тварини в житті бійців АТО

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До братів наших менших ставитися можна по-різному – бути прив’язаними до них, боятися чи поважати. Але залишатися абсолютно байдужими не виходить. Особливо, коли ми стаємо свідками відданості та безумовної любові цих створінь до оточуючих, або чуємо дивовижні історії про це. 

В російсько-українській війні на Донбасі тварини так само, як і в звичайному житті, відіграють важливу роль, зокрема, кішки та собаки. Сьогодні вони не витягують убитих і поранених з поля бою, як під час Другої світової, і не підвозять боєприпаси, проте роблять будні солдатів набагато яскравішими, надають їм впевненості, нагадують про дім, стають добрими друзями й ангелами-охоронцями.

Хвостаті рятівники

Якщо говорити про кішок, то ці граціозні тварини – справжні рятівники від гризунів. Як мені розповідали знайомі бійці, миші – вагома проблема для тих, хто служить в АТО. Адже ці шкідники не просто лізуть в бліндажі та намети: ночами вони кусають солдатів, гризуть берці та одяг, не кажучи вже про запаси продовольства. Тому в боротьбі з мишами допомога кішок справді безцінна. 

Тварини в житті бійців АТО

Крім того, кішки є чудовими «психотерапевтами»: навіть у найскладніші моменти їм вдається «розрядити» обстановку. Як правило, кішки та коти до хлопців прибиваються самі, хоча досить часто їх знаходили випадково і забирали з собою. Так починається дружба і взаємовиручка між людьми та пухнастими створіннями.

Про собак

Їхня унікальність очевидна. Собаки настільки віддані та вдячні своїм господарям і людям в цілому, що про цих тварин можна писати книги. Вони охороняють наших захисників, попереджають про наближення ворогів, граються зі своїми побратимами, привносячи в їхнє життя радість і тепло. І мова йде про самих звичайних собак, які не проходили спеціального навчання. 

Тварини в житті бійців АТО

До слова сказати, мені пощастило познайомитися з однією з них. Своїм новим господарем цуценя було знайдене ще зовсім маленьким. Хтось безжалісно викинув малюка. А сталося це, коли мій знайомий був на військових навчаннях перед відправкою в зону АТО. Нові друзі разом були на передовій, ділили їжу, пережили різні випробування– вони й зараз нерозлучні.

Тварини в житті бійців АТО

Звичайно, є також чимало чотириногих героїв-учасників АТО, які відмінно підготовлені для служби і виконують безліч непростих завдань. Наприклад, витягують з-під завалів людей, знаходять заміновані території, вогнепальну зброю тощо. Відомо чимало випадків, коли собаки рятували українських бійців на Донбасі ціною власного життя.

Напевно життя наших українських солдатів було б більш похмурим і важким, якби не їхні чотириногі підопічні. Втім, і звичайне життя складно собі уявити без тварин.

Коментарi (0)