понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Туреччина готова побудувати в Україні підприємство і виробляти безпілотники (відео)

Економіка , Технології

Туреччина готова побудувати в Україні підприємство і виробляти безпілотники (відео)

views141

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Туреччина заявила про готовність вкласти кошти та самостійно побудувати новітнє підприємство в Україні для виробництва безпілотників.

Про це заявив Віцепрем’єр-міністр міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський під час пресконференції, передає  Defense Express.  

Наразі мовиться про ударні дрони Bayraktar TB2 та інші види БПЛА, які розроблені та виробляються турецькою компанією Baykar Makina,

«Вони попросили їм знайти в Україні майданчик з певними вимогами, на якому вони побудують підприємство для виробництва БПЛА силами українських фахівців. Зараз ми проводимо пошук цього майданчика», – повідомив Олег Уруський.

Зазначається, що підприємство буде мати право продавати свою продукцію як на вітчизняний ринок, так і за кордон.

ЗСУ планують придбати від 6 до 12 комплексів Bayraktar TB2, тобто до 48 дронів і їхнє збирання мали виконувати саме в Україні – це дозволить на 35% знизити ціну. Окрім Bayraktar TB2 компанія Baykar Makina також веде розробку більш потужного дрона Akinci, в якому застосовуються українські двигуни, і безпілотника винищувача.

За словами Уруського, наразі опрацьовуються питання створення цілої низки спільних підприємств, як на території України, так і на території Туреччини.

При цьому йдеться не тільки про розгортання в Україні виробництва БПЛА, а й розглядається можливість створення аналогічного підприємства з будівництва бойових кораблів, зокрема корветів.

Нагадаємо. У 2019 році «Укрспецекспорт» з компанією Baykar Makina створив спільне підприємство Black Sea Shield.

У жовтні 2020 року Україна та Туреччина підписали документ зі спільного будівництва військової техніки, у якому окреслюються наміри сторін започаткувати й імплементувати спільні проєкти з будівництва бойових кораблів, БПЛА та всіх видів турбінних двигунів.

Крім того, додатково було підписано Рамкову військову угоду, яка, зокрема, визначає напрями співпраці, принципи співробітництва, режим безпеки класифікованої інформації, порядок обміну розвідувальною інформацією, правове регулювання діяльності фахівців, відряджених кожною зі сторін, відшкодування можливих збитків, порядок вирішення спорів тощо.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі