понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Туреччина може приєднатися до постачання танків Україні ‒ ЗМІ

Cіпратов Роман


Політика

Туреччина може приєднатися до постачання танків Україні ‒ ЗМІ

views420

29.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Танкова коаліція, яку західні країни зібрали для постачання бронетехніки Україні, може поповнитися Туреччиною, яка вже забезпечує Київ безпілотниками та готує постачання плавучих електростанцій.

Про це пише Mind з посиланням на The Moscow Times.

Зокрема, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що держави, які володіють німецькими танками Leopard, розглядають створення коаліції донорів, які забезпечать українську армію сучасною танковою зброєю.

При цьому він опублікував у Twitter фотографію, на якій зображені прапори майбутніх країн-постачальників: поряд з Іспанією, Канадою, Польщею та Норвегією серед них є Туреччина, яка раніше про плани участі в танковій коаліції не заявляла.

Блащак наголосив, що коаліція створюється з його ініціативи. Польща вже передала Україні близько 250 танків Т-72 радянського виробництва та готується відправити не менше 14 Leopard 2.

Загалом Україна отримає 321 танк, повідомив український посол у Франції Вадим Омельченко. Крім Leopard, постачання яких Німеччина схвалила минулого тижня, йдеться про британські Challenger та американські Abrams.

Нідерланди планують передати Києву 18 танків Leopard, Норвегія – 8. Іспанія може стати найбільшим постачальником та, за даними El Mundo, розглядає передачу до 53 машин.

Португалія готова віддати 4 танки Leopard 2 з 37 наявних на озброєнні, пише Correio da Manhã.

Також розглядають танкові постачання Фінляндія, Франція та Данія. Великобританія передасть 14 танків Challenger-2, а також сотні бронемашин та бронетранспортер FV-432, відомий як «Бульдог».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі