середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Цивілізований світ не визнає виборів в анексованому Криму

За кордоном , Новини , Політика

Цивілізований світ не визнає виборів в анексованому Криму

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На ранок після виборів, проведених на території анексованого Криму та у Севастополі, низка європейських країн вже зробила заяви про їхнє невизнання. Першими були Латвія, Литва, Естонія, Румунія, Грузія та Польща. Відповідні заяви з’явились на сайтах міністерств закордонних справ цих країн або на офіційних сторінках їхніх очільників.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зробив відповідний запис у своєму твіттері. В ньому сказано, що «Естонія не визнає вибори в анексованому Росією Криму та Севастополі». Він висловив «рішучу підтримку» українському суверенітету та територіальній цілісності.

Його підтримали Лінас Лінкявічус та Едгарс Ринкевич (відповідно литовський та латвійський колеги). Вони засудили російську окупацію півострова.

МЗС Польщі нагадало, що Росія анексувала Крим в порушення міжнародного права. Це підтверджено резолюцією Генеральної асамблеї ООН. Незаконність російських дій створює підґрунтя для того, щоб визнати недійсними результати будь-яких «виборів» на анексованій території. У своїй заяві МЗС вкотре звернуло увагу на те, що в окупованому Криму погіршується ситуація з правами людини. Особливо гострою вона стала для кримських татар, серед яких не припиняються арешти. Як сказано у заяві дипломатичного відомства, Польща закликає «до міжнародної солідарності у протистоянні таким діям Російської Федерації».

Прес-служба Представництва ЄС в Україні ще раніше зробила заяву про невизнання виборів депутатів парламенту та місцевих органів влади, які Росія проводить в анексованому Криму.

8 вересня МЗС України звернулось до міжнародних партнерів із закликом дати оцінку організації так званих муніципальних «виборів» на окупованій території. Прокуратура АР Крим закликає мешканців не брати в них участь.

Голосування на виборчих дільницях Криму та Севастополя відбулося 8 вересня.