середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Це партнерство для нас стратегічне, – Президент ЄР про асоціацію з Україною

Політика

Це партнерство для нас стратегічне, – Президент ЄР про асоціацію з Україною

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Східне партнерство є пріоритетом зовнішньої політики Європейського Союзу, а існуючі угоди про асоціацію з Україною надають величезний потенціал.

Про це заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель під час відеопресконференції, яка відбулася після закінчення відеоконференції лідерів Східного партнерства (СП).

Він зазначив, що підтримка, яку ЄС надав країнам СП під час пандемії коронавірусу, «продемонструвала важливість Східного партнерства».

«Лідери висловили політичну волю продовжувати будувати простір спільної демократії, добробуту та стабільності, заснованої на наших спільних цінностях, які базуються на правилах міжнародного порядку і права. Східне партнерство – це пріоритет зовнішньої політики для Європейського Союзу і буде продовжувати залишатися таким», – заявив він.

Президент Європейської Ради акцентував, що такий загальний простір має відповідати європейськими пріоритетам. Головними з них він називає демократію, права людини, верховенство права, гендерну рівність, структурні реформи та боротьбу з дезінформацією.

Щодо перспектив відносин з країнами Східного партнерства, то Шарль Мішель констатував, що вже існуючі угоди про асоціацію з Україною, Грузією і Молдовою надають для цього «величезний потенціал».

«Меседж, який ми сьогодні надсилаємо – дуже чіткий – ми хочемо поліпшити ці відносини, тому що це партнерство для нас стратегічне», – додав Президент Європейської Ради.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі