середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Це невиконання рішення Міжнародного трибуналу – Зеркаль

Новини , Політика , Право

Це невиконання рішення Міжнародного трибуналу – Зеркаль

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія все ще не виконала рішення Міжнародного трибуналу з морського права про повернення захоплених українських кораблів та звільнення їхніх екіпажів.

Пресслужба МЗС оприлюднила основні елементи вступної промови заступниці глави МЗС Олени Зеркаль, яка заявила про відсутність дій зі сторони Росії щодо виконання рішення в Арбітражному трибуналі.

Вона наголосила, що Російська Федерація утримувала моряків протягом 4 місяців вже після прийнятого рішення і не просто звільнила незаконно полонених, але й поставила умови для їхнього звільнення. Саме це є фактом порушенням рішення трибуналу.

Крім того, порушенням вердикту трибуналу є те, що Росія вилучила з кораблів зброю, комунікаційне обладнання та документи і відмовляється їх повертати.

Росія також досі порушує міжнародне морське право, оскільки по сей час заперечує імунітет українських моряків та продовжує їхнє кримінальне переслідування.

Адвокат українських моряків також підтверджує невиконання рішення Росією. Він акцентує увагу на тому, що українські судна, які у пошкодженому стані Російська Федерація повернула Україні, й надалі використовуються Росією як речові докази у справі РФ проти українських моряків.  Тобто, їх передали Києву формально, а по документах на «відповідальне зберігання».

КПК України «відповідальне зберігання» трактує як «заборону на будь-які дії щодо об’єктів, які передали на таке зберігання», – пояснив Микола Полозов.