понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Три питання від Зеленського, які планується підняти на зустрічі 9 грудня

Новини , Політика

Три питання від Зеленського, які планується підняти на зустрічі 9 грудня

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel заявив, що не згоден з пунктом у «мінських домовленостях» щодо проведення місцевих виборів на Донбасі, хоче новий формат по Криму та планує обговорити питання про укладення нового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України.

Говорячи про те, чого він хоче домогтися під час «нормандської зустрічі» в Парижі, Зеленський заявив, що у нього є 3 основні питання, які він планує обговорити.

По-перше, перед тим, як проводити вибори на Донбасі, потрібно вивести всі незаконні збройні формування зі зброєю. Він додав, що у «мінських угодах є протиріччя», але, якщо вибори будуть проходити за українським законодавством, то потрібно враховувати український закон, якій виключає присутність бойовиків і надає доступ українським партіям, спостерігачам, журналістам, ОБСЄ, Центральній виборчій комісії. А вони не підуть на Донбас, якщо там будуть озброєні люди.

Зеленський додав, що встановлення контролю над кордоном і подальше проведення місцевих виборів є «позицією українців в цілому».

«Але це не мінські угоди. На жаль, у нас є протиріччя. І, звичайно, ми повинні вирішити це», – сказав Зеленський за тиждень до зустрічі у «нормандському форматі».

Також президент України заявив, що хотів би змінити формат переговорів по Криму і запропонував зустріч у складі трьох країн: Україна, Росія та США. Він зазначив, що хоче підняти це питання на нормандській зустрічі.

«Я запитаю на саміті, чи можемо ми говорити про Крим в цьому колі. Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми погодили ще якийсь формат. Ця наша територія, і я б хотів, щоб вона до нас повернулася», – заявив він.

Третім у списку Зеленського є питання про укладення нового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України. Він говорить про те, що «Північний потік-2» не стане політичним проектом, якщо буде укладено газовий договір між Україною та Росією.

«Якщо нам вдасться укласти новий договір про транзит на строк до десяти років, якщо європейці нам допоможуть, а Росія не буде противитися цьому, тоді ми зможемо говорити, що «Північний потік-2» не є політичним проектом», – заявив президент України.

При цьому він не виключає, що в нормандському форматі можу бути розглянуто також питання про транзит газу.

«Для мене важливо, що проблема газу сама по собі є питанням. Що б не побажали обидві сторони, воно жодним чином не повинно бути пов’язане з Донбасом. Хоча я не виключаю, що транзит газу також розглядається в нормандському форматі», – підсумував Зеленський.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі