неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Трампу оголошено імпічмент: за відставку президента США проголосувало 230 конгресменів

За кордоном , Новини

Трампу оголошено імпічмент: за відставку президента США проголосувало 230 конгресменів

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Увечері 18 грудня члени Палати представників оголосили президенту США Дональда Трампа імпічмент. Після багатогодинних дебатів вони схвалили резолюцію, яка містить дві статті звинувачень: зловживання владою і перешкоджання розслідуванню Конгресу.

За імпічмент проголосували 230 конгресменів, проти – 197. Проти імпічменту виступили всі республіканці, за – майже всі демократи.

Трампу офіційно інкримінували тиск на українське керівництво з вимогою під загрозою припинення американської військової допомоги провести розслідування, яке могло підірвати позиції кандидата в президенти США Джо Байдена, що була кваліфікована як підрив безпеки Сполучених Штатів.

Президента також звинуватили в тому, що він чинив перешкоди Конгресу під час розслідування цієї справи законодавчою гілкою влади.

Під час дебатів демократи оприлюднили доповідь про імпічмент Трампа і заявили, що їхні дії диктуються необхідністю зупинити президента, який зловживає владою на очах у всієї країни, поки він не завдав ще більшої шкоди.

«Ми не хотіли цього. Але поведінка президента Трампа змусила нашу конституційну республіку вдатися до самозахисту», – заявив глава демократичної більшості в Палаті представника Стенлі Хоер.

Республіканці говорили, що демократи були вороже налаштовані до Трампа з моменту його приходу в Білий дім і тому розпочали імпічмент.

«Цей імпічмент був затіяний з метою пошуку злочину і вони його так і не знайшли», – заявив глава республіканської меншості Стів Скалізе.

 У Конституції США імпічмент є процедурою відсторонення президента від посади за вчинення «державної зради, хабарництва або інших тяжких злочинів і проступків». При цьому він не означає усунення з посади. Тепер долю президента повинен вирішити Сенат. 

В січні 2020 року пройде судовий процес, де суддями будуть всі члени Сенату. Щоб усунути президента від влади потрібно набрати голоси двох третин сенаторів. У верхній палаті зараз 53 республіканці та 47 демократів, тому глава сенатської більшості Мітч Макконелл не дуже сподівається на схвалення імпічменту Сенатом.

Нагадаємо. Процедуру імпічменту президенту США Дональду Трампу запустили після появи інформації в ЗМІ про вірогідний тиск на президента України Володимира Зеленського з метою розслідування щодо сина колишнього віце-президента США Джо Байдена. Демократи заявляють, що Трамп зловживав повноваженнями, коли намагався створити проблеми політичному суперникові.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі