середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Судді у справі ексберкутівців не мають документів про їхню відсутність, а про обмін дізналися зі ЗМІ

Новини , Право

Судді у справі ексберкутівців не мають документів про їхню відсутність, а про обмін дізналися зі ЗМІ

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Засідання у справі колишніх співробітників «Беркут», яких таємно вивезли та передали в ОРДЛО під час масштабного передноворічного обміну, розпочалось зі з’ясування суддями Святошинського райсуду Києва причини відсутності самих обвинувачуваних в залі суду.

Про таку ситуацію йдеться у сюжеті ТСН.

Виявляється, що суд не має жодних офіційних документів про відсутність підсудних, а те, що їх передали на тимчасово непідконтрольні території, вони дізналися лише з інформації, яка була у ЗМІ з цього приводу.

Більш того, суд не отримав рішення Апеляційного суду, у якому було змінено запобіжний захід колишнім беркутівцям.

Сьогодні, під час слухання справи захисники потерпілих справедливо висловили недовіру новому складу прокурорів.

Судді взяли перерву та пішли до нарадчої кімнати ухвалювати рішення щодо цього.

У той же час, з’явилася інформація з ОРДЛО щодо людей, яким не було винесено вироку. Представниця терористичного угрупування «з прав людини «ДНР» повідомила, що деякі передані в рамках обміну особи не мають документів та висновків суду. Мовляв, це не є проблемою, просто потрібен час для того, щоб український суд заочно виніс вирок, а потім вже було підписано помилування кожному з тих, кого засудила українська сторона. І підкреслила, що про це домовилися під час останньої зустрічі у «нормандському форматі».

Тож, ексберкутівці також чекають завершення своїх справ та звільнення від будь-якої відповідальності.

Нагадаємо. 29 грудня на КПВВ «Майорське» в Донецькій області відбувся обмін утримуваними особами між українською стороною і представниками контрольованих Росією ОРДЛО.  В результаті обміну Україні повернули 76 людей, Україна віддала 124 особи.

В рамках цього обміну Україна, серед інших, передала в ОРДЛО й обвинувачених у масових вбивствах на Майдані у 2014 році колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут» – Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка.

Перед цим суд випустив їх з-під варти під особисте зобов`язання.

Президент Зеленський говорив, що фізична відсутність «беркутівців» не стане перепоною для правосуддя. І вироки можуть винести заочно.

Обмін викликав неабияку реакцію серед українців, які приймали участь у Революції Гідності або підтримували Майдан. Крім того, родичі загиблої Небесної Сотні були обурені тим, що відповідальні за розстріли на Майдані у 2014 році не понесуть покарання. Правозахисники наголошували на тому, що вони не мають відношення до військових дій на Донбасі і тому не повинні потрапити до списків.

Активісти намагались заблокувати перевезення «екс-беркутівців», але марно. Їх було виведено таємним ходом та передано російським бойовикам.

З цього приводу радів колишній посадовець часів Януковича Андрій Портнов, який заявив, що майже всі, хто проходив у справі Майдану, вже звільнені: «наші однодумці за півроку впоралися з цим».

Він також погрожував родичам загиблих на Майдані, а на днях висловився про те, що у Києві буде встановлено пам’ятник загиблим міліціонерам та ексберкутівцям.