понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Суд зобов’язав поліцію Слов’янська розпочати кримінальне провадження щодо двох нардепів

Події

Суд зобов’язав поліцію Слов’янська розпочати кримінальне провадження щодо двох нардепів

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янську на Донеччині представники громадського суспільства намагаються змусити правоохоронні органи розслідувати справу по заяві народного депутата України Нестора Шуфрича.

Після того, як прихильники Нелі Штепи, яка на той час була кандидатом на посаду міського голови, влаштували проти нардепів з ОПЗЖ акцію, з’явилося відео, де Нестор Шуфрич звинуватив Штепу у зраді та провокаціях.

 Крім того він заявив:

«Наша команда витягнула Нелю Штепу з в’язниці. Наталія Королевська частину свого життя присвятила, борючись за свободу Штепи. Королівська обходила всі київські кабінети заради того, щоб Штепа була на свободі. Юрій Бойко і я брали участь в тих процесах, які дали їй можливість сьогодні бути з родиною». 

З точки зору адвоката Артура Стулікова, це є визнанням у скоєнні злочину не тільки самого Шуфрича, але й Наталії Королевської.

30 жовтня пан Стуліков звернувся до поліції з заявою, про скоєння злочину нардепами. Статті кримінального кодексу, які фігурують у заяві: ч.1. ст.343 (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу…); ч.1 ст. 369-2 (Зловживання впливом); ст.376 (Втручання в діяльність судових органів).  

«Нестор Шуфрич особисто заявив про те, що він разом з Королевською втручався у діяльність співробітників правоохоронних органів, зловживав своїм впливом та втручався у діяльність суддів Ленінського районного суду міста Харкова, з метою звільнення Штепи Нелі Ігорівни з-під варти», – сказав тоді Артур Стуліков.

Як і передбачалося адвокатом, поліція Слов’янська не зареєструвала кримінальне провадження у ЄРДР.

Саме це змусило Артура Стулікова звернутися до суду, щоб він зобов’язав поліцію зареєструвати кримінальне провадження.

10 листопада суддя Слов’янського міськрайонного суду Інна Сидоренко ухвалила рішення, яким поліція Слов’янська має зареєструвати це провадження. А далі адвокат планує звернутися до обласної прокуратури, щоб вона визначила орган досудового розслідування: чи то ДБР, чи то НАБУ. Планується також звернення до ГПУ, бо у справі фігурують двоє народних обранців Шуфрич та Королевська.

Треба нагадати, про що йде мова взагалі. Справа Нелі Штепи, яка обвинувачується у двох тяжких статтях ККУ, розглядається у судах Харкова вже майже шість років.

Одним з судів, який розглядав  цю резонансну справу, був Ленінський районний суд. Саме судді цього суду  Харкова: Віктор  Вікторов, Віталій Бондаренко та  Олександра Грінчук у вересні 2017 року винесли ухвалу про заміну Нелі Штепі запобіжного заходу. Замість тримання у СІЗО вона була відправлена під домашній арешт.     

Прокурори тоді заперечували проти такого рішення й наголошували, що  «запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.109-114-1, 258-258-5КК України».

Наразі справа ексмера Слов’янська розглядається у Орджонікідзевському суді. Два останніх засідання не відбулися. Справа навіть не розглядається по суті, і протягом більше року Штепі обирається запобіжний захід. Прокуратура хоче цілодобового домашнього арешту, але поки не допитали ще трьох свідків.