понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Суд почав розглядати справу кіборга Віталія Григор’єва, який, рятуючись від авто браконьєра, вбив водія

Суспільство , Право

Суд почав розглядати справу кіборга Віталія Григор’єва, який, рятуючись від авто браконьєра, вбив водія

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На думку слідства, лісник Віталій Григор’єв перевищив самооборону, коли стріляв в автомобіль, який рухався прямо на нього, намагаючись збити. Через бойову травму та чотирирічну реабілітацію в інвалідному візку він не міг відскочити і зробив постріл.

У Голопристанському районному суді Херсонської області розпочався розгляд по суті кримінальному провадження за обвинуваченням лісничого-кіборга Віталія Григор’єва.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації» з посиланням на дані судового розкладу та повідомлення юридичної компанії «Міллер», що представляє сторону обвинуваченого у кримінальному провадженні.

Зазначається, що на думку слідства Григор’єв перевищив межі необхідної самооборони, коли стріляв в автомобіль, що їхав, не зупиняючись в сторону Віталія, ймовірно, намагаючись його збити. Тоді водій загинув на місці.

5 червня 2020 року до суду надійшов обвинувальний акт стосовно Віталія Григор’єва, а провадження кваліфіковано за статтею 118 Кримінального кодексу (Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони).

Вказується, що підготовче судове засідання було призначено на 6 серпня.

Під час судового засідання адвокати клопотали про повернення обвинувального акту прокурору на підставі порушення ним презумпції невинуватості.

«Відповідно до тексту обвинувачення, прокурор вже встановив та зазначив у формулюванні обвинувачення, що наш клієнт вчинив кримінальне правопорушення. Не обвинувачується у вчиненні, а саме вчинив злочин», — зазначається у повідомленні юридичної компанії.

Але суддя Максим Данилевський клопотання не задовольнив і призначив справу до розгляду. Відмовив суддя відмовив й в організації судом онлайн-трансляції майбутніх засідань. Але при цьому зазначив, що не проти преси та організованих самими ЗМІ трансляцій.

Таким чином, перше засідання по суті відбудеться 24 вересня 2020 року.

Видання нагадує, що за матеріалами провадження Віталій Григор’єв, який працював інженером ДП «Великокопанівське лісомисливське господарство», 10 січня 2020 року, під час виконання своїх службових обов’язків – охорони лісу – помітив, що четверо невідомих займаються незаконною порубкою дерев.

Він намагався припинити це та здійснив три попереджувальних постріли вгору із карабіну, наказуючи чоловікам припинити порубку. Після цього один з них сів за кермо автомобіля та почав їхати у сторону Віталія з вимкненими фарами.

Розцінюючи ситуацію, що його зараз може збити авто, Віталій вистрілив у бік водія, щоб зупинити автомобіль. Від пострілу чоловік загинув на місці.

У зв’язку з отриманою на війні травмою, Григор’єв не міг швидко рухатися, щоб відскочити з-під коліс машини.

Варто також нагадати, що 17 квітня 2020 року Херсонський міський суд скасував повідомлення про підозру Віталію Григор’єву. Однак в апеляції підозра була поновлена.

Віталій Григор’єв — колишній «кіборг», який працює в лісництві. 17 січня 2015 був поранений і 4 роки пересувався в інвалідному візку. Півроку працював у групі особливого реагування Великокопанівського лісомисливського господарства на Херсонщині.

Після інциденту місцевою поліцією було відкрите також кримінальне провадження про незаконну порубку лісу за статтею 246 КК України. Троє інших чоловіків, яких тоді помітив Віталій Григор’єв, втекли.