четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Суд ООН визнав свою юрисдикцію в розгляді позовів України проти Росії

За кордоном , Новини , Російська агресія , Право

Суд ООН визнав свою юрисдикцію в розгляді позовів України проти Росії

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міжнародний суд ООН виніс рішення щодо можливості розглядати скарги України проти Російської Федерації. Йдеться про порушення Міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Відповідне рішення прийнято сьогодні, 8 листопада.

Прийняте рішення не стосується самої суті позовів, а встановлює, що суд ООН має право розглядати їх предметно. При цьому було відхилене заперечення Росії, яка стверджувала, що норми вказаних міжнародних договорів не поширюються на її участь у подіях на Донбасі.

Крім того, Міжнародний суд ООН відхилив всі аргументи РФ щодо скарги України про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ). Відповідне рішення було оголошено сьогодні в Гаазі.

Суд ООН виносив рішення про юрисдикцію, тобто про можливість застосування цієї конвенції щодо дискримінації кримських татар і українців в Криму. Рішення прийнято практично одноголосно, проти проголосував лише суддя від Росії на прізвище Скотніков.

Наслідками сьогоднішнього рішення має стати перехід до розгляду справ по суті.

Варто нагадати, що Україна подала позов проти Росії майже 3 роки тому – у січні 2017 р. Вона вимагає визнати, що Російська Федерація систематично порушує вказані конвенції та має відшкодувати збитки, які спричинила своїми діями.

Весною 2017 р. суд ООН виніс рішення стосовно прав кримськотатарського населення в окупованому Криму. Згідно з ним Росія має припинити практику переслідування представницьких інституцій кримських татар, зокрема Меджлісу, та забезпечити функціонування української мови в закладах освіти.

України висунула звинувачення за низкою епізодів російської агресії. Це надання широкомасштабної допомоги, в тому числі зброєю, незаконним збройним формуванням, збиття літака рейсу МН17, обстріли житлових районів українських міст та цивільних об’єктів, численні факти переслідування кримських активістів.