неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Суд на стороні «лісника»: Феміда заборонила НАБУ розслідувати справу ексчиновника часів Януковича

Економіка , Політика

Суд на стороні «лісника»: Феміда заборонила НАБУ розслідувати справу ексчиновника часів Януковича

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 17 серпня, стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко заборонила слідчим НАБУ проводити розслідування по відношенню до Віктора Сівця, відомого в політичних колах як «Лісник Януковича».

Про це повідомляє 368.media.

За інформацією НАБУ, Сівець та його дружина в період з 2011 по 2014 рік займались вимаганням хабарів у низки іноземних компаній. Таким чином він отримав 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро, що за курсом на той період склало 141,3 млн гривень. Ці кошти були ним «відмиті».

В травні 2014 року було розпочато провадження, але коли в 2016-го Сівцю вирішили повідомити про підозру, з’ясувалось що він переховується.

СБУ повідомляє про перебування підозрюваного та його дружини в Росії. 30 травня 2016 року їх оголосили у всеукраїнський розшук, а потім – у міжнародний.

Але тут на допомогу родини Сівець прийшов Печерський суд, який відмовив правоохоронцям взяти під стражу.

У 2019 році Київський апеляційний суд прийняв зовсім протилежне рішення – арешт. У зв’язку з цим НАБУ просили ВАКС надати дозвіл на проведення спецрозслідування, що в свою чергу дало можливість почати процедуру заочного засудження.

Адвокат Сівця при цьому наполягала, що той офіційно не є підозрюваним, живе в Росії, але нібито не ховається, а значить призначати спеціальне досудове розслідування ніяк не можна.

Суддя Віра Михайленко підтримала позицію адвоката і відмовила НАБУ – там не мають права продовжувати роботу у справі до тих пір, поки таки не знайдуть Сівця і не вручать повідомлення про підозру.