вівторок, 18 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Суд дозволив затримати колишнього міністра Демчишина у справі про постачання вугілля з ОРДЛО

Наталя


Економіка , Події , Право

Суд дозволив затримати колишнього міністра Демчишина у справі про постачання вугілля з ОРДЛО

views94

09.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання ДБР та надав дозвіл затримати колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, підозрюваного у сприянні тероризму шляхом організації закупівлі вугілля з ОРДЛО.

Про це йдеться в ухвалі суду від 25 листопада 2021 року з Єдиного державного реєстра судових рішень.

«Надати дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», — йдеться у рішенні.

Згідно з даними слідства, після призначення Демчишина на посаду міністра у грудні 2014 року його було «залучено вищим політичним керівництвом держави» до укладання угод на постачання вугілля з непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей.

Так, протягом 2015 року за постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу терористичним угрупованням «Л/ДНР» було передано понад 200 млн гривень. Загалом же перерахована сума з постачання вугілля оцінюється у 3,16 млрд гривень.

Також відомо, що ДБР вже чотири рази викликало підозрюваного на допит, але той не з’являвся. Ексчиновник наразі переховується за межами України. З 19 листопада його оголошено у розшук.