п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сторони конфлікту на Донбасі – Україна і Росія, і це підтверджують Мінські угоди – Сайдік

Російська агресія , Політика

Сторони конфлікту на Донбасі – Україна і Росія, і це підтверджують Мінські угоди – Сайдік

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сторонами конфлікту на Донбасі є Росія та Україна, і ніяких так званих «республік». А Росія – не посередник, а «односторонній гравець».

Про це сказав колишній представник глави ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік в інтерв’ю російському виданню «Комерсант».

Він підкреслив, що це підтверджують і підписи українського та російського представників під Мінськими угодами. Саме Україна та Росія є сторонами збройного конфлікту, який триває шостий рік на Донбасі.

«Якщо подивитися на мінські угоди, на те, як вони підписані в оригіналі, ви побачите підписи Хайді Тальявіні (колишній глава місії ОБСЄ в контактній групі, – ред.), Леоніда Кучми (другий президент України, – ред.) та Михайла Зурабова (колишній посол РФ в Україні, – ред.). Потім пропущена відстань і є Захарченко та Плотницький. Чому нагорі Україна і Росія? Вони хіба не сторони конфлікту? Саме тому вони стоять нагорі», – заявив Сайдік.

А потім додав, що в Росії «про це не хочуть і чути» та проголошують себе посередниками. Але це взагалі недоречно з їхнього боку. Тим більш, з огляду на останній так званий «закон про державний кордон», згідно з яким терористичні угруповання включили до свого складу дві області України у повністю. І це ніде не вказано у Мінських угодах. А що у цьому випадку робить Російська Федерація? Виступає «одностороннім гравцем» від «республік», а не посередником.

«Візьмемо останній закон так званої «ЛНР» про так званий кордон: про те, що державний кордон – це вся область. Чи вважає Росія, що це сумісно з мінськими угодами, в яких йдеться про окремі райони Донецької та Луганської областей? Де тут посередництво Росії? Це хіба відповідає мінським угодам? Ні! Де голос Росії?… Якщо хтось посередник, то він повинен діяти як посередник. А якщо посередник на одній стороні, то він не посередник, а «односторонній гравець», – сказав експредставник ОБСЄ.

Нагадаємо. Мартін Сайдик був спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній Контактній групі (ТКГ) з 2015 по 2019 рік.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі