
Стерненку вручили підозру за двома статтями: умисне вбивство та незаконна холодна зброя
53
06.04.2021
Одеському активісту Сергію Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.
Про це активіст повідомив у своєму Фейсбуці та Телеграм-каналі.
Він наголосив, що його підозрюють не у вбивстві через необхідну самооборону, а в умисному вбивстві. А також про експертизу, яка визнає, що ніж, який був у Стерненка під час сутички, не є холодною зброєю.
«Мені повідомили про підозру за ч. 1 ст. 115 і ч. 2 ст. 263 – умисне вбивство і «незаконне» носіння холодної зброї. Не дивлячись на те, що: 1. Не було вбивства, а була необхідна оборона, що слідчий раніше сам і визнав, коли повідомив про підозри нападаючим. 2. По ножа є кілька експертиз встановлюють що він НЕ холодною зброєю», – написав Стерненко.
Перед тим, як зайти в будівлю СБУ, Стерненко заявляв про те, що там його швидше за все повідомлять про підозру. І додав, що приїхав в СБУ, сам без примусового приводу.
«Я зараз туди піду. Очевидно, що це буде повідомлення про підозру. Мої адвокати, на жаль, не встигли зі мною приїхати», – зазначив активіст.
Те ж саме написав на своїй сторінці в Facebook і адвокат Масі Найєм.
Стерненко зазначив, що одного з нападників на нього до цих пір не оголосили в розшук. Він додав, що «замість цього вони розшукують мене».
«Аваков і Венедиктова хочуть відібрати у нас право на захист нашого життя», – заявив Стерненко.
Зараз під будівлею проходять мітинги на підтримку активіста. При цьому активісти намагаються вигнати проросійських журналістів з каналів «Страна», zik,112 и Newsone, які опинились тут у числі перших.
Нагадаємо. СБУ викликала Стерненка на допит ще 9 червня. Коли він прийшов у призначений день, Служба безпеки відмовилася його прийняти. Стерненко тоді написав: «прийшов і поцілував ручку».
11 червня вранці до нього прийшла вже поліція з постановою про примусовий привід в СБУ до слідчого для вручення повідомлення про підозру.