понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, яке озброєння надала Україні Нова Зеландія

Cіпратов Роман


Озброєння та техніка

Стало відомо, яке озброєння надала Україні Нова Зеландія

views338

27.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Україна просила у Нової Зеландії РСЗВ HIMARS та системи протиповітряної оборони, але потреби ЗСУ виявилися такими, що не відповідають можливостям новозеландського оборонно-промислового комплексу.

Про це заявив міністр оборони Нової Зеландії Піні Хенаре, повідомляє РБК-Україна.

«Україна зверталася до нас із проханням про постачання ракетних систем HIMARS, систем ППО для сухопутних військ, а також систем ППО класу земля-море», – сказав він на прес-конференції.

Однак, за словами міністра, «Нова Зеландія не має нічого, що хотіла б отримати Україна».

За інформацією видання, на сьогодні новозеландське спорядження, відправлене в Україну, налічує 1066 бронежилетів, 473 шоломи та 571 маскувальний жилет. Веллінгтон також погодився виділити 21,1 млн новозеландських доларів (18,5 млн австралійських доларів) на військове фінансування, 8 млн новозеландських доларів (7 млн австралійських доларів) на гуманітарну підтримку та 2,3 млн новозеландських доларів (2 млн австралійських доларів) на юридичну та адміністративну підтримку.

Нова Зеландія також задіяла літак NZDF C-130 Hercules та до 200 військовослужбовців для виконання логістичних та навчальних завдань.

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що Нова Зеландія прагне продовжувати підтримувати опір України, але це пов'язано з практичними та матеріально-технічними обмеженнями.

«Якби це були речі, які ми мали закуповувати, на це пішли б роки, але це не завадило нам надавати військову допомогу. Ми зробили це у партнерстві з іншими», – наголосила вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі