понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, у чому різниця між мобілізацією та військовим обліком жінок

Андрій Кущенко


Суспільство

Стало відомо, у чому різниця між мобілізацією та військовим обліком жінок

views195

27.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Деякі українки з 1 жовтня мають стати на військовий облік, проте потрібно чітко розмежовувати поняття "військовий облік" та "мобілізація". Те, що жінку внесли до резерву ЗСУ, не означає, що її відправлять на передову.

Про це пише " РБК-Україна".

Військова служба для жінок має добровільний характер. Є багато "тилових" професій, які необхідні для забезпечення безперебійних поставок військовим та допомоги їм у боротьбі з окупантами.

Технічно це відбувається так – жінка приходить до територіального центру комплектування, проходить медкомісію та залежно від рішення лікарів розподіляється у кадровий резерв Збройних Сил, Національної гвардії чи інших військових формувань.

З цього моменту вона зобов'язана з'являтися на виклик до центру комплектування, а також повідомляти про зміну місця проживання або від'їзду за сім днів до цього. Водночас, обмежень щодо виїзду жінок за кордон немає.

"Станом на сьогоднішній день жодного рішення щодо обмеження на виїзд немає і не передбачається для жінок, які з 1 жовтня стануть на військовий облік", - пояснив голова комітету Ради з нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі