четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, коли Фінляндія вступить до НАТО

Cіпратов Роман


Політика

Стало відомо, коли Фінляндія вступить до НАТО

views90

31.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Фінляндія офіційно вступить до НАТО «найближчими днями».

Як пише Mind.ua, парламент Туреччини у четвер 30 березня ратифікував заявку Фінляндії на вступ до НАТО, що було останньою перешкодою на шляху цієї скандинавської країни до західного військового альянсу.

«Усі 30 членів НАТО ратифікували протокол про вступ... Фінляндія офіційно вступить до нашого альянсу найближчими днями», констатував Столтенберг.

Він зазначив, що включення Фінляндії до альянсу «зробить усю сім'ю НАТО сильнішою та безпечнішою».

Раніше стало відомо, що парламент Угорщини у понеділок 27 березня ратифікував заявку Фінляндії про вступ до НАТО. Будапешт кілька місяців відкладав голосування в парламенті щодо Фінляндії, посилаючись на «традиційну підтримку Гельсінкі жорсткої лінії ЄС щодо прем'єра Віктора Орбана».

29 червня 2022 р. країни НАТО вирішили офіційно запросити стати членами Альянсу Фінляндію та Швецію, які раніше відмовилися від нейтралітету та вирішили вступити до НАТО з міркувань безпеки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Зазначається, що Туреччина разом з Угорщиною й надалі відкладають ратифікацію вступу до НАТО Швеції, яка подала заявку на членство разом з Фінляндією.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі