вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, яким чином окупанти відбирають житло у мешканців Донецька

Андрій Кущенко


Новини , Новини окупації

Стало відомо, яким чином окупанти відбирають житло у мешканців Донецька

views4021

11.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

У той час, коли керівники бойовиків так званої «ДНР» видають укази про відбирання житла в громадян, які виїхали на підконтрольну Україні територію, переселенці зі сходу кажуть, що це вже зроблено давно.

 

Про це повідомляє Радіо Свобода. 

 

Мешканка Донецька Ірина Довгань, яка покинула своє житло влітку 2014 року, розповіла страшну історію. Вона пов’язана з утримуванням її проросійськими сепаратистами та биттям перехожими. А вже після її від’їзду до Києва у будинок заселилися озброєні особи.

 

Зараз Ірина може спостерігати за рідним будинком, де спочатку влаштували будинок розпусти, а наразі проживає бойовик разом з сім’єю, тільки через соціальні мережі.

 

Низка аналітиків та переселенців з Донбасу говорять про велику кількість захоплених житлових приміщень. Зокрема представник Центру дослідження проблем громадянського суспільства Марія Кучеренко відзначила, що так звані «топ-особи» фейкових республік також у них проживали.

 

Приміщення у яких протягом довгого часу ніхто не з’являється теж забираються. Через це справжні господарі звертаються до сусідів, приглянути та доглянути за ним.

 

«Часто люди вже давно подбали про те, щоб у їхніх квартирах хтось жив, хтось оплачував ці комунальні послуги, наприклад, і створював видимість – або не створював, а реально, – що приміщення використовується»відзначила переселенка Ольга.

 

Представники української влади зі свого боку наголошують, що заяви представників окупантів не мають жодної юридичної сили. 

 

«Є закон України, який регулює всі питання власності, зокрема, на окупованій території, і він передбачає, що все, що видається незрозуміло ким, їхні всі ці приписи незаконні. Коли ця територія буде повернена під ефективний контроль України, ми відновимо всі права власності тих, хто постраждав», – зауважив представник Мінреінтеграції Ігор Яременко.

 

Щоб там не було, а мешканці Донбасу, які виїхали далеко від рідного дому намагаються звикнути до сьогодення та не знають чи зможуть ще там колись жити.