субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, як жителям ОРДЛО замість «пакунку малюка» отримати грошову компенсацію при народженні дитини

Андрій Вишнівський


Суспільство

Стало відомо, як жителям ОРДЛО замість «пакунку малюка» отримати грошову компенсацію при народженні дитини

views140

29.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У жителів окупованих територій Донбасу є змога отримати державну допомогу при народженні дитини.

Про це повідомила юристка Олена Маньковська, передає телеканал «Дом».

Зазначено, що минулого року парламентом прийнятий проєкт закону, який вносить певні корективи до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми». Документ визначає «пакунок малюка» як одноразову допомогу. Вона надається не тільки громадянам України, а й іноземцям, особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території нашої держави та народили дитину.

«Пакунок малюка» можна отримати у пологових будинках як державного, так і приватного рівнів. Стосовно його надання необхідно звернутися до адміністрації медичних закладів.

За словами юристки, мати, батько, законний представник, усиновитель, опікун або орган опіки можуть отримати «пакунок малюка». Мати, яка народила за межами медзакладу, теж може його отримати.

У випадку народження малечі від 24 листопада 2020 року до 1 липня поточного року грошова допомога може бути надана тільки в разі, якщо заклад не має «пакунку малюка».

Вибрати «пакунок малюка» або грошову компенсацію є змога у батьків тих дітей, які народилися з 1 липня 2021 року.

«Різниця полягає в тому, що «пакунок малюка» – це три розміри прожиткових   мінімуми для дитини віком до 6 років. Цей прожитковий мінімум встановлюється щороку в Законі України «Про державний бюджет», де чітко вказується, в які періоди який розмір соціальної допомоги визначається на дитину у віці від 0-6 і від 6 до 18 років», – сказала Маньковська.

Алгоритм отримання грошової компенсації складається з оформлення у «ПриватБанку» спеціальної картки та подачі документів до органів соціального захисту. Мова йде про довідку медичної установи щодо неотримання «пакунку малюка», заяву, медичну довідку про народження дитини, свідоцтво про народження, ІПН код та паспорт.

Коментарi (1)

Спрытко (2 місяці тому)

Коментарiй було видалено по причині : "російська пропаганда"