четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стала відома країна, яка відмовилася брати участь у проєкті ЄС із придбання боєприпасів Україні

Андрій Кущенко


Політика

Стала відома країна, яка відмовилася брати участь у проєкті ЄС із придбання боєприпасів Україні

views131

20.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в понеділок підтвердив, що його держава не братиме участі в проєкті Європейського Союзу зі спільної закупівлі боєприпасів для України на суму два мільярди євро.

Слова Сійярто наводить видання Index.

Очільник угорського МЗС за підсумками зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС у Брюсселі підтвердив погодження плану з придбання одного мільйона артилерійських боєприпасів для України.

За словами Сійярто, план передбачає виділення одного мільярда євро з Європейського фонду миру (ці кошти підуть на компенсацію військової допомоги держав-членів. - Ред.) й виділення додаткового мільярда для спільної закупівлі боєприпасів.

Він підкреслив, що Угорщина, як і раніше, не хоче постачати зброю Україні, тому що "ми хочемо миру, ми не беремо участі в цій акції". "Однак ми не будемо заважати іншим робити те, що вони хочуть", – додав угорський міністр.

Натомість внесок Угорщини до Європейського фонду миру – приблизно 10 мільйонів євро – буде використаний на інші цілі, зокрема для "забезпечення стабільності на Західних Балканах і зменшення міграції до ЄС", сказав глава угорського МЗС.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі