середа, 05 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США звинуватили Верховну Раду в брехні: в зв’язку з чим критика?

Економіка , Політика

США звинуватили Верховну Раду в брехні: в зв’язку з чим критика?

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В адміністрації очільника Білого дому голосно заявили про брехню в українському парламенті. Мовиться про законопроєкт про локалізацію, який нібито схожий з американськими законами.

Про це йдеться в листі з адміністрації Трампа, адресованого український посадовцям, передає «Європейська правда».  

За даним проєктом №3239 змінюються правила державних закупівель у галузі машинобудування.

Автори посилаються на два закони США, які буцімто схожі на наш проєкт і зобов’язують американські держкомпанії купувати американські товари.

Представники американської сторони пояснили, Buy American Act (ухвалений у 1933 році) та American Recovery and Reinvestment Act (2009) дійсно створюють переваги для товарів, вироблених у США або у будь-якій державі Світової організації торгівлі (СОТ), тому що за умовами СОТ Штати також мають надавати іноземним товарам або компаніям на держзакупівлі у своїй державі.

Це ж стосується українських компаній також.

«США гарантують українським компаніям, українським товарам та послугам рівний до американських доступ до державних закупівель у тих сферах, які підпадають під угоду СОТ щодо держзакупівель», – йдеться у листі.

Стає зрозумілим, що законодавча ініціатива про локалізацію порушує низку зобов’язань, які брала на себе наша країна в рамках міжнародних угод з ЄС і СОТ.

«Ми розуміємо потребу долати економічні наслідки пандемії. Але робити це необхідно, не забуваючи про принципи лібералізації ринку, які принесли процвітання та прогрес обом нашим країнам», – наголошують у Білому домі.