четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

За кордоном , Політика

США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

views398

12.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Республіканські конгресмени США мають намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє «Голос Америки»

Провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол заявив, що у дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили.

«Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі», – додав він.

Законопроєкт передбачає військову та дипломатичну підтримку Україні, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової міці біля її кордонів і притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Законопроєкт також визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів і послуг.

Документ вимагає, щоб США офіційно визначили, чи є Росія державою-спонсором тероризму.

Крім того, він передбачає виділення 155 мільйонів доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Співавторами законопроєкту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

«Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США», – заявив конгресмен Роджерс.