неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США заблокували угоду щодо резолюції ООН про глобальне припинення вогню

Політика

США заблокували угоду щодо резолюції ООН про глобальне припинення вогню

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сполучені Штати заблокували угоду щодо резолюції Ради Безпеки ООН, яка закликала до глобального припинення вогню, спрямованого на колективне подолання пандемії коронавірусу. Причиною стало те, що Китай запропонував у резолюції згадати про ВООЗ.

Про це повідомляє CNN

Вказується, що США відхилили всі посилання на ВООЗ у тексті резолюції.

«США відхилили будь-яке посилання на ВООЗ у тексті резолюції, а також відхилили альтернативу, яка не назвала прямо організацію, натомість посилалися на «спеціалізовані установи охорони здоров’я ООН», – повідомили два дипломатичні джерела для CNN.

Читайте також: Китай не допустив ВООЗ до розслідування з виникнення COVID-19

Дипломати ООН заявили, що зусилля, над якими вони працювали більше шести тижнів, припинилися, і вони бояться, що це не відновиться.

«Ця дискусія не склалася через питання, які не мають нічого спільного з реальними проблемами. Натомість вона перетворилася на боротьбу між США та Китаєм», – заявив один із дипломатів Ради Безпеки ООН.

У повідомленні йдеться, що адміністрація Трампа також заблокувала вираження глобальної єдності на зустрічах G7 та G20 через гнів щодо Китаю та ВООЗ.

Читайте також: Спецслужби 5 країн звинуватили Китай у навмисному приховуванні спалаху коронавірусу SARS-CoV-2

Минулого місяця президент Дональд Трамп припинив фінансування ВООЗ за його «роль у жорстокому керуванні та приховуванні поширення коронавірусу». Державний департамент та Агентство США з міжнародного розвитку зараз перенаправляють фінансування пандемії для різних організацій охорони здоров’я.

Однак Китай закликав включити до резолюції посилання на зусилля ВООЗ, що викликало відмову від США.

Прессекретар Держдепартаменту повідомив про бажання адміністрації Трампа, щоб Рада Безпеки закликала до глобального припинення вогню. Водночас підкреслив, що Китай заважає досягти успіху через те, що хоче «використати резолюцію для просування брехливих розповідей про свою реакцію на спалах COVID-19 в Ухані». Крім того, він заявив, що Китай «неодноразово блокував компроміси, які дозволили б Раді рухатися вперед».

«На наш погляд, метою має бути підтримка заклику Генерального секретаря до глобального припинення вогню. На жаль, КНР вирішила використовувати цю резолюцію для просування брехливих розповідей про свою реакцію на спалах COVID-19 в Ухані. На наш погляд, Рада повинна або продовжувати резолюцію, обмежену підтримкою припинення вогню, або розширену резолюцію, яка повністю відповідає потребі оновленого зобов’язання країн-членів щодо прозорості та підзвітності в контексті COVID-19», – повідомив прессекретар.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш неодноразово закликав до глобального припинення вогню та висловлював високу оцінку країнам і недержавним суб’єктам, які виступали за цей поштовх.

Різниця між США та Китаєм продовжує зростати, оскільки США закликають Китай бути прозорими та надавати більше інформації світові про походження вірусу, а Китай стверджує, що США розповідають брехню про походження вірусу. Адміністрація Трампа була провідним голосом у критиці того, як Китай впорався зі спалахом протягом перших кількох тижнів.

«Чиновники Державного департаменту неодноразово вказують на США як націю, яка забезпечила найбільше фінансування для подолання кризи на міжнародному рівні – майже 6,5 мільярдів доларів урядових та неурядових внесків», – заявив державний секретар Майк Помпео на початку цього тижня.

Читайте також: Майк Помпео: у нас є докази, що COVID-19 почав поширення з лабораторії в місті Ухань

Помпео зазначив, що ця цифра у 12 разів більше, ніж зроблений Китаєм внесок у подолання пандемії.

Крім того, чиновники адміністрації Трампа заявляють, що якби Китай був більш прозорим на ранніх стадіях, то можна було б запобігти поширенню нового коронавірусу до масштабів пандемії, а життя були б врятовані.