п’ятниця, 03 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США побудують для України нові бойові катери: подробиці, фото, відео

Економіка , Технології

США побудують для України нові бойові катери: подробиці, фото, відео

views40

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна отримає від США два нові патрульні катери Mark VI. Побудує кораблі для нашої країни компанія SAFE Boats International LLC (Бремертон, штат Вашингтон). Будівництво обійдеться у майже 20 млн доларів ($19,969,119). 

Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України Армія Inform з посиланням на сайт Пентагону. 

Будівництво катерів планується завершити до грудня 2022 року.  

Перша інформація щодо поставок Mark VI до України

Перша інформація про поставку катерів  Mark VI до України з’явилася у березні 2020 року. Тоді стало відомо, що Пентагон повідомив Конгрес США, що Україні буде наданий перший пакет військової допомоги у розмірі 125 млн. доларів.  Але ці кошти мають піти не лише на Mark VI, а й на додаткове військове обладнання, серед якого: електрооптичні інфрачервоні радіолокатори,  акустичні пристрої дальнього радіусу дії, ідентифікаційні системи (свій/чужий) та інше. 

17 червня минулого року Державний департамент США погодив продаж Україні за програмою Foreign Military Sale (FMS) 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та пов’язаного з ними озброєння, загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Міністр закордонний справ України Дмитро Кулєба прокоментував цю подію у Твітері:  

«США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI і супутнього обладнання. Це підвищить спроможності ВМС України, допоможе протистояти наявним і потенційним загрозам у Чорному і Азовському морях. Я вдячний американським партнерам, які надалі міцно підтримують Україну!».    

Подробиці про катери та їхнє озброєння 

26-метрові катери з алюмінієвим корпусом Марк VI експлуатуються Прибережними річковими силами ВМС США (Navy’s Coastal Riverine Force, CRF). Катери є достатньо відомими у світі й на сьогодні перебувають на озброєнні не лише США, а й інших країн.

Силова установка Mk VI – два дизельних двигуна з водометами – забезпечує максимальну швидкість 35 вузлів. Катер може на короткий термін розвивати швидкість до 41 вузла. Дальність ходу на крейсерській швидкості у 30 вузлів близько 600 миль. 

Ці катери можуть мати різне озброєння. Україна у своєму запиті на придбання Mk VI вказала комплектацію бажаного озброєння. Це система систем озброєння MSI Seahawk A2. Система гармат MSI-DS SEAHAWK DS A2 поєднує в собі всесвітньо відомі гармати MSI-DS SEAHAWK із сучасною електрооптичною системою управління стрільбою. Система здатна вражати декілька типів надводних та повітряних загроз, оптимізована для боротьби з атаками  малих човнів за допомогою високоточної стрільби.

США побудують для України нові бойові катери: подробиці, фото, відео

Крім того, це автоматична гармата MK44 Bushmaster II – 30-мм автоматична зброя із стрічковим поданням боєприпасів виробництва компанії Alliant Techsystems. Гармата використовує стандартні боєприпаси, бронебійно-запальні, осколково-фугасні запальні, та бронебійні підкаліберні з трасером. Такі гарматні модулі встановлюються не лише на катерах, але й використовуються як зброя на бронетехніці країн НАТО. Гармата може бути доопрацьована під калібр 40 мм, при цьому треба буде замінити ствол і декілька вузлів.

США побудують для України нові бойові катери: подробиці, фото, відео

На катерах Mk VI можуть встановлюватися керовані ракети типу BGM-176B Griffin, які відносяться до високоточного озброєння. Влітку минулого року представники Пентагону заявили CNN про те, що зацікавлені щоб на Mk VI були встановлені модулі протикорабельних ракет. Мова йшла саме про ракетні комплекси  Griffin.  До складу такого комплексу, крім пускових установок, входить електронно-оптична система виявлення, цілевказівки та підсвічування. Твердопаливна ракета BGM-176B має довжину 1,1 метра та вагу близько 20 кг. Бойова частина важить 6 кг. Ракета здатна вражати морські надводні цілі, що рухаються зі швидкістю до 70 вузлів на дальності до 4,5 км.

США побудують для України нові бойові катери: подробиці, фото, відео

Такі ракетні комплекси можуть знаходитися не лише на кораблях, а й на літаках, гелікоптерах або мати наземне базування. 

Коментарi (0)