п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США хочуть перемістити з Близького Сходу в Україну кілька систем ППО NASAMS — Politico

Світлана Макарова


За кордоном , Політика , Озброєння та техніка

США хочуть перемістити з Близького Сходу в Україну кілька систем ППО NASAMS — Politico

views160

02.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

Пентагон прагне домовитися з деякими країнами НАТО та Близького Сходу про передачу їхніх ракетних зенітних комплексів NASAMS в Україну.

Про це пише Politico з посиланням на гендиректора Raytheon Technologies (компанії-виробника NASAMS) Грега Хейса.

«На Близькому Сході розгорнуто NASAMS, і деякі наші союзники по НАТО і ми [США] фактично працюємо з кількома близькосхідними країнами, які зараз використовують NASAMS, і намагаємося спрямувати їх в Україну», — сказав Хейс.

За його словами, США прагнуть відправити NASAMS в Україну протягом наступних трьох-шести місяців. А потім замінити ці системи на Близькому Сході новими NASAMS протягом наступних 24 місяців.

Гендиректор Raytheon відмовився уточнити, з якими конкретно країнами США та союзники обговорюють передачу NASAMS. Проте, як зазначає Politico, покупцями в цьому регіоні є Оман і Катар.

За даними Forecast International, NASAMS перебувають на озброєнні п'ятьох країн НАТО – Угорщини, Литви, Нідерландів, Норвегії та Іспанії. На Близькому Сході ці комплекси мають Оман і Катар. Окрім того, їх використовують Фінляндія, Австралія, Чилі та Індонезія.

Нагадаємо, Пентагон 30 листопада уклав контракт на понад 1,2 мільярда доларів з компанією Raytheon, яка має виготовити шість зенітних ракетних комплексів NASAMS для України. Орієнтовна дата завершення робіт — 28 листопада 2025 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі