субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Справи про захист честі та гідності фізичної особи стали малозначними

Новини , Право

Справи про захист честі та гідності фізичної особи стали малозначними

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

28 жовтня, в понеділок, на сайті парламенту опублікували текст законопроєкту «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку».

Законопроєкт №2314 від 25 жовтня 2019 року був запропонований президентом України. У запропонованих змінах до Цивільного процесуального кодексу України, зазначено список категорій справ, які є малозначущими в розумінні даного кодексу.

До таких справ відноситимуть:

  • справи щодо сплати аліментів, підвищення їхньої суми, оплату різних витрат на дитину, стягнення штрафів за несплату аліментів, індексацію аліментів;
  • справи про розлучення;
  • справи про захист честі та гідності фізичних осіб, ділового авторитету фізичних або юридичних осіб, якщо учасником справи не заявлено клопотання про розгляд справи по правилах загального позовного провадження.

У разі, якщо встановлять, що судом першої інстанції в оскаржуваному судовому рішенні було вирішено питання про права, інтереси чи зобов’язання особи, яка не брала участі у справі, її буде залучено до участі у справі як третю особу, котра не заявляє особистих претензій стосовно предмету суперечки.

Законопроєкт «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку» сьогодні отримав профільний комітет Ради.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі