середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Справи не буде: Зеленський непідсудний до закінчення повноважень

Новини , Право

Справи не буде: Зеленський непідсудний до закінчення повноважень

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Скарга на бездіяльність Національного антикорупційного бюро надійшла до Вищого антикорупційного суду, але він залишив її без розгляду і фактично не визнав бездіяльності слідчих.

Скаржник звинуватив НАБУ в порушенні закону, бо воно отримало повідомлення про порушення президентом України Володимиром Зеленським низки законів та не відкрило кримінальну справу проти нього. Йдеться про декілька злочинів, від зловживання владою до державної зради. Зокрема, скаржник посилався на ч.2 ст. 364 («Зловживання владою»), ч.2 ст.368 («Одержання неправомірної вигоди»), ч.3 ст.191 («Привласнення майна»), ч.2 ст.369 («Пропозиція надати неправомірну вигоду»), ч.1 ст.396 («Приховування злочину»), ч.2 ст.256 («Сприяння учасникам злочинних організацій»), ст.170 («Перешкоджання законній діяльності політичних партій»), ч.2 ст.366 («Службове підроблення»), ч.1 ст.111 («Державна зрада») КК України.

Претензія до НАБУ полягає у тому, що Бюро мало зареєструвати кримінальне провадження за кожним з цих фактів протягом доби після того, як отримало відповідну заяву (такий порядок дій визначає ч.1 ст.214 КПК України), але не зробило цього.

Вищий антикорсуд зазначив, що НАБУ має право проводити слідчі дії тільки проти президента України, який вже склав свої повноваження. На діючого голову держави його повноваження не розповсюджуються. А згідно зі ст.105 Конституції, президент захищений статусом недоторканості, й жоден правоохоронний орган не може порушити проти нього кримінальну справу.

Це й стало причиною того, що суддя Вищого антикорупційного суду повернув скаргу: він не має процесуальних повноважень її розглянути.