четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Справу Нелі Штепи, через понад рік паузи, почне розглядати суд у Полтаві: нагадуємо деякі деталі цієї справи

Олександр Слов'янець


Події , Право

Справу Нелі Штепи, через понад рік паузи, почне розглядати суд у Полтаві: нагадуємо деякі деталі цієї справи

views3385

15.04.2023

Подiлитися у соц.мережах

Справу Нелі Штепи, яка обвинувачується у тяжких злочинах проти основ безпеки України, почнуть розглядати у Київському районному суді Полтави. Перше підготовче засідання призначено на 19 квітня.

Якщо не буде рішення Верховного суду про повернення справи до Харкова, справу будуть розглядати з самого початку.  

Справу Штепи, яка обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичної організації, тепер буде розглядати колегія з трьох суддів. До цього, цю справу в Орджонікідзевському районному суді Харкова розглядала одна суддя. Процес вже дійшов до етапу допиту свідків зі сторони захисту.

Тут важливо нагадати, що Неля Штепа клопотала, щоб як свідків з її сторони, до суду викликали Турчинова, Порошенка, Пашинського та інших посадових осіб держави.      

А взагалі судовий процес за участі Штепи, як обвинуваченої, йде понад 8 років. Всі суди, які розглядали її справу територіально знаходилися у Харкові. Через початок повномасштабної російської агресії справу передали до Полтави.

Наразі прокуратура подала клопотання  до Верховного Суду щодо передачі справи в Орджонікідзевський районний суд міста Харкова, — повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.   

Нагадаємо деякі деталі справи

Неля Штепа свою вину під час розгляду справи раніше не визнавала та заявляла, що її було захоплено в полон і всі заяви, які вона робила щодо звернення до Путіна та щодо так званого референдуму, вона робила під тиском. Її заява щодо референдуму була на центральній площі міста 9 травня 2014 року.

Варто нагадати, що Неля Штепа під час розгляду її справи в Орджонікідзевському районному суді вигадувала події, яких не було. Наприклад вона стверджувала, що бойовики її приводили до сесійної зали 28 квітня 2014 році. Свідок по справі це не підтверджував. Крім того, це не підтверджено й стенограмою цього засідання. Стенограма проходить, як доказ по іншій кримінальній справі — Віктора Воропаєва.  

Під час допиту Штепи, вона давала покази, які були протилежними фактам, які озвучував прокурор. Наприклад, Штепа заявляла, що всім відоме відео, яке було зняте 12 квітня 2014 року біля будівлі міліції, було змонтоване і що нібито існує експертиза, яка підтверджує монтаж. На питання прокурора, щодо висновків цієї експертизи, Штепа відповіла: «Далі, наступне питання. Я взагалі не розумію, що ви від мене хочете».

Під час допиту Штепи з’ясовувалися обставини проведення соціологічного опитування ще до захоплення міста, де було питання федералізації. Обвинувачена заперечувала, що таке опитування проводилося.

Насправді Штепа заявляла у своєму кабінеті у березні 2014 року про проведення такого соцопитування, яке було організоване виконкомом. Мер міста тоді розповідала:

«Наші люди хочуть самостійності, це зараз називається федералізація. Вони хочуть, щоб Росія була нашим надійним партнером, сусідом, яким вона була завжди».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі