вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Справа Шеремета: судді звинуватили адвокатів Кузьменко у втручанні

Новини , Право

Справа Шеремета: судді звинуватили адвокатів Кузьменко у втручанні

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Судді апеляційного суду Києва зробили заяву про втручання у правосуддя адвоката Юлії Кузьменко, якій висувають підозру у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Про це йдеться у заяві суддів Київського апеляційного суду.  

Зокрема, там сказано про судове засідання щодо апеляції на попереднє рішення суду про тримання Кузьменко під вартою. У цей день адвокат Кузьменко відмовився залишати судовий зал  у час, коли обговорювалось питання щодо можливості продовження засідання без участі прокурора.

Крім того, судді вказують на те, що всі присутні слухачі, які перебували під час судового засідання, підтримали його висловлювання та заявили, що також не підуть з залу до прибутті прокурорів. Після цього вони разом із адвокатом протягом більше ніж 5 годин блокували приміщення залу та не залишили зал, незважаючи на пропозицію піти у зв’язку із закінченням судового засідання.

На думку суддів, такі події призвели до перешкоджання здійсненню апеляційного розгляду інших призначених до розгляду у вказаному залі суду проваджень. А також вказують на пошкоджене майно Київського апеляційного суду.

Вони вважають, що саме адвокат винен у цій ситуації і що він використовував засоби та методи, які суперечать чинному законодавству, намагаючись дискредитувати суду та здійснити на суддів незаконний вплив.

Судді заявили, що після того, як 24 грудня 2019 року судді не підтримали апеляцію на арешт Кузьменко, адвокат проявив некоректну поведінку та нетактовно висловлювався у нецензурній формі до суддів і до прокурорів.

Більш того, вони заявили, що публічні слова про те, що «кожний суддя відповість за підозрювану», є погрозою їм у зв’язку з професійною діяльністю.

Таким чином, дії адвоката колегією суддів розцінили як здійснення тиску та спробу втручання в діяльність суддів і здійснення правосуддя.

Нагадаємо. 20 грудня прокурори не з’явились на розгляд апеляції щодо арешту підозрюваних Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко, яких звинувачують у вбивстві Шеремета. Саме через їх відсутність суди були перенесені.

Водночас захист привів у суд двох свідків, які фігурували на записах розмов, оприлюднених слідством. Чоловіки заявили про змонтовані записи та відсутність у розмові будь яких слів про Шеремета.