вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Справа Шеремета»: Суд відмовився допитувати Зеленського і Авакова

Суспільство , Політика , Право

«Справа Шеремета»: Суд відмовився допитувати Зеленського і Авакова

views47

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Захист фігурантів у справі вбивства російського журналіста Павла Шеремета просив допитати президента, міністра внутрішніх справ та колишнього генпрокурора, які раніше «публічно продемонстрували детальну обізнаність» у цій справі.

Про це заявила головуюча суддя Оксана Голуб на сьогоднішньому судовому засіданні.

Шевченківський районний суд міста Києва відмовився у задоволенні клопотання сторони захисту щодо допиту чинних та колишніх високопосадовців у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Сторона захисту просила допитати президента, міністра внутрішніх справ та колишнього генпрокурора, пояснивши, що Володимира Зеленського, Арсена Авакова та Руслана Рябошапку необхідно допитати щодо обставин, про які вони дізналися у цій справі.

«Ці особи не були безпосередніми свідками обставин, які підлягають доведенню в цьому кримінальному провадженні, та не є свідками в розумінні статті 65 КПК», – наголосила суддя.

При цьому суд буде визначати доцільність допиту інших посадовців, серед яких працівники поліції, які є слідчими чи понятими, які брали участь у тих чи інших діях після дослідження матеріалів справи.

Варто зазначити, що захист просив допитати вказаних високопосадовців, оскільки вони показати детальну обізнаність у цій справі. Але згідно з законодавством, ні Зеленський, ні Аваков не мають доступу до матеріалів.

Нагадаємо. Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху автомобіля.

12 грудня 2019 року міністр МВC Арсен Аваков за участю президента Володимира Зеленського на брифінгу повідомили про підозру п’ятьох осіб: медсестри одного з парашутно-десантних батальйонів Яни Дугарь, лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інни Грищенко.