вівторок, 18 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Справа комбата Павла Лановенка: сумні паралелі (відео)

Олександр Слов'янець


Право

Справа комбата Павла Лановенка: сумні паралелі (відео)

views257

14.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Дружківському міському суді продовжується розгляд резонансної справи комбата 37 мотопіхотного батальйону ЗСУ Павла Лановенка, якого обвинувачують у перевищенні службових обов’язків. Події у залі суду та порівняння з розглядом справи ексчиновника Воропаєва навівають сумні думки.

Дві резонансні справи, які розглядаються у судах Донеччини у Дружківці та Слов’янську, ще до завершення судового розгляду вже мають різні наслідки для фігурантів цих справ. Офіцер ЗСУ, який боронив Україну від російської агресії та якого обвинувачують у перевищенні службових повноважень, по суті відсторонений від служби, а чиновник, якого обвинувачують у сприянні терористам та організації так званого «референдуму», продовжує працювати та отримувати зарплату.         

Прокуратура вважає нібито командир батальйону вдарив свого підлеглого за те, що той нібито був у стані наркотичного сп’яніння на передовій, і це призвело до травми селезінки, яку потім видалили.

Лановенко свою вину не визнає. Ще раніше він заявляв, що нікого не чіпав і давав команду відправити бійця до лікарні в Авдіївці саме через підозру що у бійця могло бути передозування наркотиками.    

Справу розслідувало ДБР. Військові прокурори представляють сторону обвинувачення на суді.

На засідання 13 січня прийшли ветерани російсько-української війни для підтримки Павла Лановенка. Вони вважають, що справа сфабрикована ДБР.

Показово, що суддя Алевтина Гонтар запросила охорону на це засідання, хоча жодних конфліктів з охороною у присутніх не було. 

Чому сторона захисту хотіла відвести суддю?         

Суддя Дружківського міського суду Алевтина Гонтар ухвалила рішення про примусовий привід Павла Лановенка на суд. Це сталося 8 грудня минулого року. На те судове засідання через хворобу дитини не зміг прибути адвокат Лановенка Кадієвський. Олександр Кадієвський заявив, що він погодив з прокуратурою, що суд не відбудеться. Але, як виявилося, у то й же день, 8 грудня, суддя Гонтар, за клопотанням прокурора, який вже не працює у цьому підрозділі прокуратури, ухвалила рішення про примусовий привід.

Лановенко та Кадієвський вважають, що суддя Гонтар стала на сторону прокуратури у цьому питанні й тому діяла упереджено. Це є підставою для її відводу.

Про судове засідання 13 січня Павло Лановенко дізнався від свого захисника та заступника начальника поліції Волновахи, який зателефонував військовослужбовцю та повідомив про ухвалу суду про примусовий привід.

«На жаль, у нас немає вашого телефону», – сказала на це суддя Гонтар.

У перерві судового засідання Павло Лановенко дав коментар щодо перебігу розгляду справи. Він розповів, що зараз він є військовослужбовцем, але не виконує ніяких обов’язків, зарплатню не отримує. Наразі в нього немає жодного запобіжного заходу.  

  

Суд відмовив у відводі судді

Подання про відвід розглядала інша суддя Дружківського суду Світлана Рогозіна. Вона відмовила у відводі своєї колеги. Розгляд справи було перенесено на 10 лютого.

Сумні паралелі

Якщо порівняти дві справи, які розглядаються у різних судах Донецької області, та ставлення влади до фігурантів цих справ, можна побачити дивні речі. Саме про це були розмови серед присутніх під час перерви у судовому розгляді.

У Слов’янську розглядається справа Віктора Воропаєва, який обвинувачується у сприянні терористам і посяганні на територіальну цілісність України. Розгляд справи тягнеться майже два роки. Воропаєв був відсторонений від виконання обов’язків заступника міського голови міста лише на час цілодобового домашнього арешту. Як тільки термін запобіжного заходу закінчився, фігурант повернувся до роботи у Слов’янську міську раду.

Згодом обласна влада призначила його виконувати обов’язки директора обласної лікарні. Платили зарплатню спочатку з міського бюджету, а зараз – з обласного. 

Бойового офіцера Павла Лановенка відправили у розпорядження командування, тобто відсторонили. Зарплату не платять, а влаштуватися на іншу роботу, як військовослужбовець, він не може. Наразі лейтенант Лановенко планує звертатися до суду з позовом до Міністерства оборони.