четвер, 19 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сьогодні український супутник запустять у космос: можна дивитися пряму трансляцію старту

Мартирос Григорян


Наука

Сьогодні український супутник запустять у космос: можна дивитися пряму трансляцію старту

views135

13.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 13 січня 2022 року, важлива подія в історії української космонавтики: відбудеться запуск українського космічного апарата «Січ-2-30» («Січ-2-1») з ракетою-носієм Falcon 9 в межах місії Transporter 3.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба конструкторського бюро Південне.

Варто зауважити досить цікаву інформацію: запуск відбудеться зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США, що розташований на мисі Канаверал у штаті Флорида о 17:25 за київським часом. Онлайн-трансляцію можна дивитися на ютуб-каналі SpaceX.

Відомості про супутник

Супутник «Січ-2-30» був розроблений та зібраний українським підприємством «Конструкторське бюро «Південне» протягом 2017-2020 років. Деякі компоненти сателіту виробили компанії з Європи та Південної Кореї. Його загальна маса становить 170 кілограмів плюс 40 кілограмів корисного навантаження. Фінальні випробування проходили у 2021 році. Всі перевірки пройшли результативно.

За даними пресслужби КП «Південне», космічний апарат «Січ-2-30» призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжини електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.