вівторок, 07 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сьогодні братський грузинський народ відзначає головне національне свято – День Незалежності Грузії

Мартирос Григорян


За кордоном

Сьогодні братський грузинський народ відзначає головне національне свято – День Незалежності Грузії

views113

26.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

В цей день, 26 травня 1918 року, уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до лютого 1921 року. Вільну країну визнали 23 держави Європи. 

 

У 1921 році Грузія зазнала поразки після вторгнення Радянської армії й стала частиною Радянської Соціалістичної Республіки (з 1922 по 1991 рік Грузія була у складі СРСР).

 

31 березня 1991 року був проведений референдум про відновлення державної незалежності країни. У плебісциті взяли участь 90,5% виборців, з яких за  незалежність країни проголосувало 98,93%. 

 

Грузія отримала незалежність після колапсу СРСР вдруге: 9 квітня 1991 на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року.

 

Слід нагадати, що державне свято Грузії — День відновлення Незалежності відзначається з 1993 року. І сьогодні дивовижна, щедра країна демонструє усьому світові, що грузини — потужна нація, яка може захистити свою землю й може дати відсіч будь-якому злому ворогові. 

 

Редакція «Патріот Донбасу» з нагоди Дня Незалежності Грузії вітає братній грузинський народ зі святом та бажає подальшого розвитку українсько-грузинської дружби. Миру, процвітання та відновлення територіальної цілісності країни! 

ХАЙ ЖИВЕ ВІЛЬНА ГРУЗІЯ! 

Коментарi (0)