понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Слуги народу» вирішили обкладати податком Facebook, YouTube та Google

Економіка , Новини , Право

«Слуги народу» вирішили обкладати податком Facebook, YouTube та Google

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт №2634 про оподаткування ПДВ електронних послуг, які міжнародні корпорації через інтернет надають фізичним особам в Україні. У разі його прийняття підписка на сервіси Google, YouTube, Apple, реклама на Facebook і Google та розміщення квартири на Booking в Україні можуть подорожчати на 20%.

Про це пише Бізнес Цензор.  

Автором законопроєкту є нардеп від партії «Слуга народу» та голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Саме він відповідає за податкові зміни в команді президента Володимира Зеленського, тож дуже велика ймовірність того, що голоси у підтримку знайдуться.

У першу чергу його законопроект торкнеться введення ПДВ на послуги таких сервісів як Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix, однак до переліку підпадають й інші електронні послуги, які надаються українцям міжнародними корпораціями. Тож, наприклад, слухати музику через сервіс Play Музика від Google або розміщувати рекламу у Facebook та Google, YouTube і в мобільних стане дорожче на 20% через доданий до них ПДВ.

В пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що розвиток технологій дозволив міжнародним корпораціям надавати електронні послуги в багатьох країнах без необхідності реєстрації свого представництва там і, відповідно, не сплачують податки, зокрема, в Україні. Бюджет недоотримує мільйони гривень. До того ж, зареєстровані в Україні аналогічні компанії знаходяться в нерівних умовах через те, що в ціну їхньої продукції включено ПДВ.

Хто має сплачувати податки?

Гетманцев пропонує зміни до Податкового кодексу, де ПДВ сплачуватимуть нерезиденти, які не мають в Україні постійного представництва, але напряму постачають електронні послуги фізичним особам на митній територію України.

Якщо електронні послуги постачаються через посередника, а не безпосередньо компанією-нерезидентом, то сплачувати ПДВ буде посередник.

Що віднесли до електронних послуг?

Автор законопроєкту привів перелік електронних послуг, до яких входять:

  • Постачання зображень або текстів, фотографій, електронних книжок та журналів
  • Постачання аудіо, відео, ігор, азартні ігри, та послуги з участі в таких іграх
  • Надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів
  • Доступ до хмарних технологій
  • Постачання (на основі ліцензії) програмного забезпечення та оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування ПЗ та електронного обладнання
  • Надання послуг з реклами в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах

Законопроєктом не відносяться до електронних послуги, які були замовлені через інтернет, але доставлені не за допомогою мережі та ПЗ на фізичних носіях. Не вважаються послугами також консультації електронною поштою та надання доступу до мережі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі