неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Скільки ветеранів буде в Україні після війни: у Верховній Раді відповіли

Cіпратов Роман


Суспільство

Скільки ветеранів буде в Україні після війни: у Верховній Раді відповіли

views1032

26.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Після повномасштабної російсько-української війни в Україні може бути до трьох мільйонів ветеранів.

Про це заявила заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, повідомляє Укрінформ.

Вона поінформувала, що, за підрахунками фахівців Київської школи економіки, загальна сума задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, станом на квітень сягає 147,5 мільярда доларів.

Загальна кількість пошкоджених чи зруйнованих житлових будинків – близько 158 тисяч. Кондратюк уточнила, що кількість пошкоджених та зруйнованих освітніх об'єктів сягає 3200.

«Серед них – понад 1,5 тисяч шкіл, майже тисяча садків, 538 закладів вищої освіти», – додала віцеспікерка українського парламенту.

Крім того, вона зазначила, що внаслідок війни було зруйновано або пошкоджено 806 об'єктів медицини, а саме 367 лікарень та 341 амбулаторію.

Кондратюк також повідомила, що майже 200 тисяч квадратних кілометрів території України заміновано. Віцеспікерка порівняла масштаби цих територій з розмірами двох Угорщин або однієї Британії.

«Це все потрібно розмінувати, використовуючи досвід та технології, які вже має світ. Зокрема наша дружня Канада», – сказала заступниця голови ВР.

Крім того, Кондратюк наголосила, що 20 тисяч дітей було депортовано до Російської Федерації. Цей злочин РФ уже був визнаний геноцидом проти українського народу.

Водночас, як заявила Кондратюк, «очікується, що в Україні буде до трьох мільйонів ветеранів, яких ми просто зобов'язані повернути до нормального, адекватного життя». За її словами, це має бути спільним завданням влади, громадянського суспільства, жіночих організацій та самих ветеранів.

«Нам потрібен сталий мир, щоб розпочати відбудову. Нам потрібне стратегічне бачення архітектури майбутньої України, такої, де цінності, справедливості і єдності будуть засадничими», – резюмувала заступниця голови парламенту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі