неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сім кроків до стабілізації ситуації на Донбасі

Новини , Російська агресія , Політика

Сім кроків до стабілізації ситуації на Донбасі

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишній президент України Петро Порошенко заявив, що після підписання «формули Штайнмаєра» Україна може втратити до 30 власних населених пунктів, а також декілька ключових висот.

«Тиждень тому Україна під тиском Росії погодилася на так звану формулу Штайнмаєра. Нібито заради зустрічі в Нормандському форматі. І що? Дати зустрічі – нема. Росіяни вимагають закріпити свою формулу в українському законодавстві. «Бойовики» продовжують обстріли. А Кремль знову заявляє, що «їх там нєт», – наголосив Петро Олексійович.

«Особливу тривогу викликає обговорюване розведення військ. З відходом на міфічні, неіснуючі позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку абсолютно принципових ключових висот. Там кожний метр политий кров’ю українських героїв. І тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у зиму в чисте поле. Проукраїнські налаштовані місцеві жителі – теж в шоці. Вони бояться розправи», – додав він.

На думку Порошенка, за допомогою семи кроків можна уникнути пастки зі сторони Росії:

  1. Проводити діалог за принципами «спершу – безпека», «нічого не погоджено, поки все не погоджено» і «тільки через безпеку до виборів».
  2. Прийнята «формула Штайнмаєра» має виконувати задачу лише «дорожньої карти» під час виконання Мінських домовленостей. Також російські війська, зброя та техніка мають бути виведені, незаконні військові формування розформовані, а контроль над українсько-російським кордоном має перейти до України.
  3. Відведення військ має відбутися лише за повного припинення вогню на окупованих територіях.
  4. Спостерігачі ОБСЄ мають отримати повний та безперешкодний доступ до окупованої території Донбасу і запровадити повний контроль над неконтрольованою частиною кордону між Україною та РФ.
  5. Має бути створена окрема підгрупа з питань українсько-російського кордону в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську.
  6. Залучити миротворців ООН, які б розмістилися на всій окупованій частині Донецької та Луганської областей.
  7. На окупованих територіях має бути відновлене оподаткування згідно з українським законодавством, фінансова та банківська система, а також повернута власність української держави.
карта окупованих РФ українських територій

Нагадаємо. Відповідно до проекту розведення військ, при відході української армії на зазначену у домовленостях відстань до «сірої зони» увійдуть Широкине, Піски, Гранітне та інші підконтрольні Україні міста, які відвойовувала армія у жорстких боях у 2015-2016 роках. Також до демілітаризованої зони увійдуть такі населені пункти, як Опитне, Світлодарськ, Кримське, Павлопіль, Катеринівка, Луганське, Бердянське, Талаківка тощо.