неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Сійярто в Москві про права угорців: з колишнім керівництвом України домовитися було неможливо

Суспільство , Політика

Сійярто в Москві про права угорців: з колишнім керівництвом України домовитися було неможливо

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає, що з нинішнім урядом України більше можливості домовитися про права угорців, що живуть у «так званій Закарпатській області», ніж з попередньою владою. Особливо у питанні мови.

Про це він заявив під час візиту в Москву в інтерв’ю російському виданню «Известия».

За його словами, межі Угорщини і кордони проживання нації не збігаються.

«Угорці живуть на території України, в так званій Закарпатській області. І ми, звичайно ж, наполягаємо на дотриманні їх прав, особливо коли мова йде про їхнє право на рідну мову», – зазначив Сийярто.

Читайте також: Закарпатські ГО виступили з протестною заявою щодо створення штучного району на Закарпатті на вимогу Угорщини

Щодо переговорів з українським урядом з приводу мовного питання, Петер Сійярто заявив, що з чинною владою України можна вести діалог, а з колишнім керівництвом це було неможливо.

«З колишнім керівництвом України вести діалог було просто неможливо, з нинішньою владою це простіше, є позитивні жести. Я дійсно вірю чи хочу вірити , що з їх боку є добра воля і зацікавленість розв’язати це питання, аналогічна воля є і у нас. Сподіваюся, де-небудь ці дві волі зійдуться», – зазначив Сийярто.

Читайте також: Угорщина в ООН заявила, що нацменшинам в Україні начебто «забороняють використовувати свою власну мову»

Глава МЗС Угорщини нагадав, що раніше закарпатські угорці могли використовувати рідну мову в школі, ЗМІ, в вузах, при зверненні в державні органи і так далі. Зараз завдання Будапешта полягає в тому, щоб повернути втрачені права і поліпшити становище угорського спільноти в Україні.

«І ми, звичайно ж, наполягаємо на дотриманні їх прав, особливо коли мова йде про їхнє право на рідну мову», – сказав він російським журналістам.

25 червня Сийярто зустрінеться з главою МЗС України Дмитром Кулебою в Києві, де буде продовжено діалог щодо вирішення мовної проблеми.

Нагадаємо. Після прийняття нового українського закону про освіту у вересні 2017 року між Україною та Угорщиною розгорівся дипломатичний конфлікт. Угорська сторона вважає, що норми «мовної статті» закону обмежують можливості отримання етнічними угорцями освіти рідною мовою.

Після прийняття закону в Угорщині неодноразово заявляли про намір не підтримувати важливі для офіційного Києва міжнародні рішення. Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив про намір блокувати членство України в НАТО через закон про освіту, нібито обмежує права угорців на Закарпатті.

30 жовтня Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо  України, адже в ньому не були враховані запропоновані зміни, які зобов’язують Україну «виконати зобов’язання стосовно  національних меншин». Однак в останній момент пропозиції Будапешту до документа були враховані й вето було знято.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позиція Угорщини щодо українського  мовного закону не повинна бути перешкодою у співпраці Альянсу з Україною.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, шо всі умови Венеціанської комісії держава виконала. Тому вважає, що не потрібні додаткові компроміси з Угорщиною.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі