понеділок, 02 серпня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Шоста річниця захоплення Слов’янська: карма та відсутність покарання

Авторські статті , Війна

Шоста річниця захоплення Слов’янська: карма та відсутність покарання

views42

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

12 квітня, рівно шість років тому, у Слов’янську був захоплений відділ міліції. А потім озброєні громадяни Росії та колаборанти, які отримали зброю від росіян, захопили все місто. Події у Слов’янську 12 квітня 2014 року почали нову фазу неоголошеної війни РФ проти України. Ця війна досі не закінчилася…

Те, що захоплення міста відбувалося при участі й під керівництвом росіян не викликає жодних сумнівів. У будівлі було приблизно 60 співробітників міліції, але майже ніякого опору не було. Кілька міліціонерів, за останніми даними їх було п’ятеро, намагалися не допустити захоплення зброї. Вони зачинилися у кімнаті, де зберігалася зброя, але терористи викурили їх звідти за допомогою димових спецзасобів. У міському відділі міліції було захоплено приблизно 500 одиниць зброї. І перше, що зробили терористи – встановили прапор РФ на захопленій будівлі.

Керівництво міліції міста так і не віддало команду протидіяти захопленню. Більш того, з подальших подій видно, що деякі офіцери міліції, міська влада лояльно ставляться до терористів і підтримують їх.

Подивимось на прикладі чотирьох учасників подій того дня: як склалася їхня доля, та чи існує карма й відповідальність за скоєне.

«Камаз»

Один з учасників захоплення відділу міліції у Слов’янську 12 квітня 2014 року – Олексій Липка з позивним «Камаз», був затриманий у селі Тетянівка недалеко від Святогірська 25 грудня 2015 співробітниками СБУ Слов’янська.

Шоста річниця захоплення Слов’янська: карма та відсутність покарання
На фото Олексій Липка дає інтерв’ю російському телеканалу

Спочатку на допитах Липка «співав соловейком», розповідав як 11 квітня він був на Віллі Марії, де формувалося угрупування, яке захоплювало місто. Ця будівля знаходиться у оренді у церкви Московського патріархату. Крім того, Камаз розповідав, що керував групою з шести озброєних бойовиків. Були проведені слідчі експерименти, де Липка все розповідав і показував. Вже потім, під час суду, він почав відмовлятися від своїх показів, хоча це йому не допомогло.

Тільки рішення суду, все ж таки, викликає деякий подив. Замість вироку за участь у терористичній організації, «Камаз» отримує вирок лише за участь у незаконних збройних формуваннях. А це зовсім різне покарання і різний строк.

У вироку суду є таке формулювання: «не вказані докази на підтвердження існування вищевказаної терористичної організації, а інші законодавчі акти з цього приводу відсутні». Мова йде про так звану «ДНР». І через це суд перекваліфікував дії Олексія Липки з участі та створення терористичної організації до участі у незаконних збройних формуваннях. Тобто, дії бойовика, з точки зору суду, підпадають під статтю, яка передбачає менш суворе покарання.

Прокурор просив суд призначити покарання у 12 років ув’язнення за участь у терористичній організації, а суд після перекваліфікації дій призначив йому тільки 6 років за гратами і навіть не була застосована конфіскація майна.

Поки йшов суд, «Камаз» знаходився від вартою з 25 грудня 2015 по 20 червня 2017 року. Увесь цей час через «закон Савченко» йому був зарахований день за два – це майже три роки. Тобто, десь у серпні – вересні 2020 року бойовик вийде на волю.

Колаборант з погонами підполковника

Підполковник Володимир Белянін під час захоплення Слов’янська працював на посаді заступника начальника Слов’янського міськвідділу міліції – начальником міліції громадської безпеки. Він був одним з офіцерів міліції, який би мав організувати оборону будівлі міськвідділу. Але цього не сталося.

Показове відео від 12 квітня 2014 року, де Белянін йде під руку зі Штепою та Пономарьовим – одним з ватажків терористів.

В результаті спецоперації підполковника Беляніна затримали 20 червня 2014 року. Все це відбувалося в розпал бойових дій за Слов’янськ. Його затримали і… відпустили, хоча мали б відправити до Києва. Мабуть, десь на найвищому рівні у нього знайшлися покровителі. Довгий час Беляніна взагалі не чіпали і, як пізніше з’ясувалося, він мав статус свідка у розслідуванні подій квітня 2014 року.

Не очікуючи, поки він зі свідка не перетвориться у підозрюваного, Володимир Белянін втік до РФ. Саме там він потім влаштувався чиновником у місті Новочеркаськ – головним спеціалістом відділу споживчого ринку та захисту прав споживачів. Звичайно, щоб влаштуватися на таку посаду у колишнього українського міліціонера мало бути громадянство РФ. Коли він отримав таке громадянство: до подій 2014 року, або після, невідомо. Але влаштуватися на таку «хлібну посаду» колишній правоохоронець міг тільки маючи відповідні зв’язки.

І ось тут вже карма наздогнала зрадника України. Белянін влаштував на своїй посаді звичайний схематоз – отримував гроші за дозволи розміщення об’єктів торгівлі та за попередження підприємців про майбутні перевірки. Зараз у РФ на нього заведена кримінальна справа за зловживання службовими повноваженнями.

Моторола

Бойовик Арсен Павлов, більш відомий як «Моторола», був громадянином РФ. Він прибув до Слов’янська 10 квітня 2014 року. Вже наступного дня він був у будівлі Вілла Марія, де складався план захоплення міста та міського відділу міліції. На той час там вже були «Камаз», Пономарьов, Гіркін та інші керівники бойовиків.

Моторола брав участь у подіях 12 квітня по захопленню міліції. Ось відео, де він вистрибує з дверей будівлі, практично тоді, коли екс-мер Слов’янська Неля Штепа перед камерам віддає честь.

Моторола на 46 секунді на відео

З Мотороли пропагандистські ЗМІ зробили медійний символ так званої «Новоросії». У СБУ на нього є кримінальне провадження за військові злочини. Але ця справа вже ніколи не дійде до суду.

Карма все ж таки наздогнала росіянина Павлова, який приїхав в Україну вбивати за «руський мір». Його було підірвано у ліфті в окупованому Донецьку 16 жовтня 2016 року. Окупаційна адміністрація після вибуху у ліфті, заявила про «український слід», звинувачуючи українські спецслужби. Але потім, Олександр Бородай заявив що це звичайні кримінальні розборки.

Штепа

На момент захоплення міськвідділу міліції Неля Штепа була мером. Якщо аналізувати її висловлювання у той день, то вони вказують на більш, ніж лояльне ставлення до бойовиків. Штепа декілька разів підкреслює, що бойовики не мають до неї ніяких претензій.

Шоста річниця захоплення Слов’янська: карма та відсутність покарання

Свою лояльність до них мер міста висловлює фразою: «это наши ребята, донбасские ребята».  

Коли хтось з мешканців міста, каже Штепі що це «ідіоти» вона відповідає:

«Не треба провокувати».

І просто відправляється до бойовиків, серед яких є й Олексій Липка («Камаз»). (Він знаходиться з пістолетом, зліва на відео).

Для Нелі Штепи історія подій весни 2014 року так і не завершилися. Вироку по її справі, де вона обвинувачується по двом тяжким статтям, досі немає. Розгляд у судах тягнеться вже 5,5 років.

І карма Штепу ніяк не дожене… 

Коментарi (0)