неділя, 26 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Шольц відповів, чим має завершитися неоімперська кампанія путіна

Андрій Кущенко


Політика

Шольц відповів, чим має завершитися неоімперська кампанія путіна

views553

29.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що світ не повинен дозволити російському диктатору Володимиру Путіну йти своїм шляхом та продовжувати його неоімперську кампанію.

Про це він сказав в інтерв'ю журналістам з Аргентини, Чилі та Бразилії, текст якого опубліковано на сайті німецького уряду.

Шольца запитали, чи розглядає він російсько-українську війну як боротьбу за захист демократичних цінностей, як про неї говорить президент Володимир Зеленський.

Шольц у відповідь заявив, що агресивна війна Росії проти України є кричущим порушенням міжнародного права і, відтак, не є "чисто європейським питанням", а будь-хто, хто ігнорує основні засади статуту ООН, підриває основи міжнародного порядку.

"Світ не повинен дозволити Путіну йти своїм шляхом. Його неоімперська кампанія не повинна увінчатися успіхом", – заявив Шольц.

Канцлеру нагадали про його регулярні телефонні розмови з Путіним і запитали, чи вважає він зараз можливим відкрити канал переговорів із Кремлем.

Шольц відповів, що у розмовах з Путіним він неодноразово висловлювався за негайне припинення російських атак, повне виведення російських військ та за переговори.

"Росія, з іншого боку, все ще розраховує на військову ескалацію майже через рік після початку її агресивної війни, незважаючи на численні жертви з обох сторін, і незважаючи на те, що вона не змогла досягти жодної з цілей, які вона пов'язувала з нападом на Україну", – заявив Шольц.

Канцлер також наголосив, що 24 лютого 2022 року стало поворотним моментом, і Німеччина швидко адаптувалася до нової реальності – реальності, у якій більше немає співпраці з РФ.

"Протягом кількох місяців ми змінили енергопостачання Німеччини та стали незалежними від газу, нафти чи вугілля з Росії. І ми працюємо над скороченням односторонньої залежності в нашій економіці", – додав Шольц.

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі