вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Шмигаль: подача води до окупованого Криму не є на порядку денному

Економіка , Політика

Шмигаль: подача води до окупованого Криму не є на порядку денному

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорить, що Росія не виконує свої зобов’язання як окупант. Водночас, відновлення водопостачання в окупований Крим поки не стоїть на порядку денному. Але з огляду на ситуацію, це питання є чутливим.

Про це прем’єр-міністр Шмигаль розповів на пресконференції до 100 днів уряду і відповідь на питання від журналістів.

Він підкреслив, що воду до окупованого Криму Україна не постачає, тому що її неможливо поділити.

«Стосовно води в Крим. Ви бачите результат: вода в Крим не подається, і ми розуміємо, що вона фізично не може туди податися, не може розділитися», – сказав Шмигаль.

І додав, що Росія не виконує зобов’язання як країна-окупант.

«Інша справа, що Російська Федерація, яка сьогодні  є окупантом Криму, не виконує свої зобов’язання перед людьми, які там живуть стосовно речей, прописаних у міжнародній конвенції: які вона має виконувати як окупант», – заявив міністр.

І додав, що це питання саме тому і є чутливим. Однак сьогодні на порядку денному це питання не стоїть.

«Тому звісно ці питання нас хвилюють і турбують, але відновлення постачання через Кримський канал, сьогодні на порядку денному не стоїть, це не є предметом якогось торгу», – заявив Шмигаль.

Нагадаємо. Неодноразово від кількох представників провладної партії «Слуги народу» звучали заклики щодо відновлення водопостачання в Крим.

Глава пропрезидентської фракції «Слуга народу» Давід Арахамія в ефірі «Прямого» назвав подачу води на окупований півострів «допустимим компромісом», якщо в обмін на це Росія виведе свої війська із окупованої нею частини Донбасу.

1 лютого голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від фракції «Слуга народу» Юрій Арістов заявив, що Україна може почати подавати почати подавати воду в анексований Росією Крим. І заробляти. При цьому, говорячи про півострів, сказав: «Росії».

5 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що його Кабмін «не перекриє воду для українців в Криму» і пояснював це тим, що неподання води «призведе до гуманітарної катастрофи».

Наступного дня, після скандалу на тлі таких висловлювань, він написав на сторінці Фейсбук, що українська влада не може подавати воду в Крим до деокупації півострова, але тільки тому, що «неможливо з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази».

Однак вже 6 березня після скандальних висловлювань і подальших спростувань щодо подачі води на окупований Росією півострів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив намір відновити постачання прямо з трибуни Верховної Ради.

Меджліс кримськотатарського народу відреагував на заяву прем’єр-міністра України про можливу подачу води до Криму і назвав це «підлим ударом в спину тим, хто не змирився з окупацією Криму».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі