п’ятниця, 19 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Шість років тому рашисти вбили оперного співака Василя Сліпака

Андрій Кущенко


Суспільство

Шість років тому рашисти вбили оперного співака Василя Сліпака

views181

29.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Нація, що має таких героїв, як Василь Сліпак, ніколи не буде поборена.

29 червня 2016 року на Донбасі загинув Василь Сліпак — всесвітньо відомий видатний український оперний співак, соліст Паризької опери, волонтер, учасник Революції Гідності та російсько-української війни з позивним «Міф», Герой України.

Доля щедро нагородила його різними талантами. У нього був унікальний голос, міг співати чоловічі та жіночі оперні партії. Вільно володів сімома мовами. Здобув багато престижних міжнародних відзнак.

У родині ніхто професійно не був пов'язаний з музикою. Матір працювала у конструкторському бюро, батько був фахівцем виробничого підрозділу, старший брат Орест Сліпак лікар за освітою. Але унікальний голос був у дідуся, на честь якого батьки назвали сина.

Родина не знала, що він залишив сцену заради боротьби за Україну. Рідним він сказав, що займається волонтерською діяльністю на сході України.

Перед тим, як Василь пішов на фронт, його кар’єра стрімко пішла вгору, контракти сипались один за одним, але Василь обрав інший шлях. Усі гроші, які в нього були, він витратив на фронт… Усі його рахунки вичищені до нуля… Нічого не залишилося. За три роки брат віддав фронту всі свої заощадження. Про це ми дізналися вже після його смерті, — згадував старший брат Орест Сліпак.

Воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.

Ця війна повинна закінчитись нашою перемогою. І цієї перемоги ніхто не подарує, тільки ми самі, — був переконаний Василь Сліпак.

Загиблий від кулі снайпера біля смт Луганське Сліпак відзначений званням Герой України, також був кавалером орденів «Золота Зірка», «За мужність» І ступеня.