понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Щоб підвищити зарплату одним вчителям, інших доведеться звільнити?

Економіка , Новини , Освіта

Щоб підвищити зарплату одним вчителям, інших доведеться звільнити?

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство фінансів України розробило заходи на виконання рішення Кабінету Міністрів про чергове підвищення заробітної плати педагогічним працівникам та виклало їх в листі №07010-04-3/19654 від 31.07.2019. В ньому пропонується збільшувати зарплату лише з одночасним скороченням чисельності вчителів. Під «ніж» потраплять і малокомплектні школи та класи.

Пропозиції Міністерства фінансів:

  • Обов’язкове скорочення чисельності педагогів при підвищенні зарплати.
  • Міністерству Освіти спільно з обладміністраціями розробити графіки оптимізації малокомплектних шкіл по регіонам.
  • З 01.01.2020  припиняються субвенції фінансування класів (крім початкової школи), де кількість учнів менше 40, а для старших класів фінансування не буде, якщо ця кількість менше 20 учнів.
  • Робоче навантаження (ставка) вчителів збільшується з 18 до 20 годин.
  • Для районів та ОТГ розрахунок субвенції з наповнюваності підняти на 2 пункти.
  • Перегляд умов праці, надбавок, доплат з метою оптимізації.
  • Будуть переглянуті умови створення опорних шкіл і капітальні видатки спрямовуватимуться тільки в школи, де пройде оптимізація.
  • Вчителі-пенсіонери мають обов’язково виходити на пенсію або працювати лише на контрактних умовах.

Асоціація міст України дала свої коментарі до пропозицій Мінфіну. Зокрема, наголошується, що припинення субвенцій з 1 вересня покладе додаткове навантаження на місцеві бюджети. Але, оскільки фінансовий рік і навчальний не збігаються, знайти кошти для продовження утримання шкіл буде нелегко. Це, в свою чергу, призведе до закриття шкіл, класів, скорочення вчителів і, як наслідок, до зриву навчального процесу.

Підвищення робочого навантаження з 18 до 20 годин незаконне з точки зору чинного  законодавства, зокрема ст. 25 Закону «Про середню освіту України» містить норму 18 годин на тарифну ставку. Понаднормовий час доведеться компенсувати, а це додаткові витрати.

Підняття розрахунку освітньої субвенції на 2 пункти для районів та ОТГ спричинить додаткову оптимізацію, знизить наповнюваність класів та збільшить і без того великий дефіцит субвенцій в даній сфері.

Вимушений вихід на пенсію та укладання контрактів має здійснюватися згідно законодавства, інакше це підніме хвилю судових позовів.

Оптимізація умов праці призведе до зникнення надбавок та відміни щорічної винагороди вчителям за сумлінну працю.

Таким чином, Асоціація міст України вимагає від Міністерства фінансів взяти на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення педагогів і пропонує переглянути рішення та забезпечити свої фінансові зобов’язання із державного бюджету. Перекладання гарантій Уряду на місцеві бюджети, в кінцевому розрахунку, порушує конституційне право учнів на середню освіту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі