вівторок, 19 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Що буде з компанією “Місто для людей Маріуполь?”

Нам пишуть

Що буде з компанією “Місто для людей Маріуполь?”

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Політичні маніпуляції, пов’язані з діяльністю керуючої компанії “Місто для людей Маріуполь” не вщухають.

Під час останньої сесії міськради депутатом Анатолієм Шеретько вкотре було винесено на розгляд питання щодо необхідності розірвання договору з компанією “Місто для людей Маріуполь”. Депутат вважає, що компанія регулярно ігнорує участь у нарадах з чиновниками з питань підготовки житлового фонду до опалювального сезону. Натомість, чомусь замовчується, що представника компанії, Павла Цубера, наказом Центральної райадміністрації міської ради призначено одним з членів комісії, яка має контролювати хід підготовки житлово-комунальних підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 років, і що Павло Петрович щоденно докладає максимум зусиль для виконання покладених на нього у зв’язку з цим обов’язків. Ознайомитись з документом, підтверджуючим цей факт, можна на сайті маріупольської міської ради. 

Депутатський корпус Маріуполя 7-го скликання на своїй сторінці в фейсбуці вказує на те, що в “МДЛ Маріуполь” ігнорують не лише зустрічі з можновладцями, але й виконання заявок мешканців, що, на думку депутатів, є причиною відмови сплачувати послуги компанії. 

“Місто для людей Маріуполь” продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання

Такі заяви легко спростовуються кількістю звернень, що надійшли до нашої компанії та обсягами виконаних за цими заявками робіт. Так, з 1 грудня 2017 року спеціалістами “МДЛ” було усунено 12 967 аварійних ситуацій, що становить 100 відсотків від заявок. Електрики, сантехніки та інші працівники в режимі 24/7 прочищають засмічені каналізаційні мережі, ремонтують труби, відновлюють електропостачання тощо. 

Крім цього, за весь час роботи компанії в Маріуполі було виконано 2059 з 2065 заявок, пов’язаних з поточним ремонтом інженерних мереж гарячого водопостачання; 9401 заявка з ремонту каналізації (в роботі ще 133 заявки); 11412 заявок з ремонту холодного водопостачання (в роботі – 164 заявки); 11065 заявок на ремонт електричних мереж та відновлення внутрішнього та зовнішнього опалення (в роботі 221 заявка).

Такі показники лише підтверджують надзвичайно поганий стан житлового фонду міста. І довели його до аварійності своєю бездіяльністю протягом десятиріч колишні ЖЕКи, а не компанія “МДЛ”, яка працює у місті лише другий рік. 

Не зважаючи на це, місцеві депутати та активісти заради свого політичного піару періодично виступають із закликами до містян відмовитись від оплати послуг компанії “Місто для людей Маріуполь”, прекрасно розуміючи, що такі дії кваліфікуються як втручання в господарську діяльність компанії і можуть мати наслідком судові тяжби. Також, захопившись передвиборчими лозунгами, депутати забувають роз’яснити мешканцям, що в ціну послуги з управління закладено вартість освітлення місць загального користування, енергопостачання ліфтів, яку компанія сплачує ДТЕКу, вартість робіт з технічного обслуговування ліфтів, дератизації та дезінсекції тощо. Якщо припинити сплачувати комуналку, то дуже швидко більшість будинків у місті залишаться без світла в під’їздах та без працюючих ліфтів. До того ж, накопичення боргів вдарить і по гаманцю отримувачів субсидій, адже вони втратять право на допомогу від держави.

Заяви про розірвання договору з “МДЛ Маріуполь” не мають юридичного підґрунтя

На сторінці депутатського корпусу в фейсбуці також міститься гучна заява про необхідність прийняття програми фінансової підтримки комунальних керуючих компаній, які вимушені приймати до себе будинки, що відмовляються від послуг “МДЛ Маріуполь”. При цьому городян знов вводять в оману, адже загальні збори співвласників багатоквартирних будинків регулярно проводяться із масою порушень, таких як підробка підписів, неправильно складені протоколи, розсилка подвійних квитанції тощо. Департамент розвитку ОСББ міської ради, чиновники та навіть міський голова у своїх зверненнях до мешканців міста закликають їх створювати ОСББ, обіцяючи позбавити їх від “МДЛ”.

Не цураються зловити “хайп” на темі “Міста для людей” місцеві ЗМІ, які із задоволенням майже щодня знімають негативні сюжети та випускають статті, не розібравшись в ситуації, висвітлюючи проблему однобоко, навіть маючи офіційні і вагомі коментарі від компанії, використовують їх проти неї. 

Так, 5 вересня на сайті mrpl.city у статті про те, що Маріуполь позбавиться від “Міста для людей” йдеться про якусь міфічну кримінальну справу зловживання компанією “МДЛ” коштами мешканців будинку за адресою: проспект Миру, 25. Легко перевірити, що в Єдиному держреєстрі України відсутня інформація про це, та й будинок за такою адресою не перебуває на обслуговуванні компанії “МДЛ Маріуполь”.

Йдеться в матеріалі міського ЗМІ й про виділення коштів з бюджету міста для допомоги “МДЛ” відремонтувати покрівлі 35 будинків. Звісно ж, ні слова немає про те, що саме міськіми чиновниками та працівниками колишніх ЖЕКів ці покрівлі було доведено до аварійного становища. Городяни справно сплачували комуналку, але не бачили ремонтів протягом багатьох років. Тож можна зрозуміти, що кошти виділяються не на допомогу приватній компанії, а в якості виконання своїх зобов’язань чиновниками перед платниками податків. Адже проведення капітальних ремонтів – це прямий обов’язок міської влади, а компанія “МДЛ Маріуполь” згідно договору, виконує роботи лише з поточних ремонтів та технічного обслуговування. Ось так проводяться реформи в Маріуполі.

Коментарi (0)