п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Що відомо про стан мостів і переправ через Дніпро та Інгулець на Херсонському напрямку  (фото)

Олександр Слов'янець


Сили оборони України

Що відомо про стан мостів і переправ через Дніпро та Інгулець на Херсонському напрямку (фото)

views504

05.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Сили оборони України продовжують планомірно відрізати від постачання угрупування сил окупантів, яке перебуває на правому березі Дніпра, а також знищувати логістику між правим і лівим флангом цього угруповання. Йде відрізання сил вторгнення від умовної «великої землі».  

Наразі є три шляхи постачання для російської армії через Дніпро та одна дорога, а також один міст зі зведеною поруч переправою через Інгулець. Саме міст і переправа через Інгулець зв’язує дві частини Херсонського плацдарму росіян.

Перший шлях постачання – Антонівський міст

ЗСУ систематично та багаторазово завдавали удари по цьому об’єкту. Судячи з усього, рух по цій важливій для окупантів логістичній артерії все ж таки припинено. Наразі Антонівський міст виглядає ось так.

Окупанти намагалися паралельно мосту збудувати переправу, використовуючи баржі. Росіяни понад тиждень тягнули туди ці плавзасоби. До кінця свій «масштабний проєкт» вони так і не довели.

Місцеві джерела повідомляли, що окупанти так і не змогли вишикувати баржі в лінію від берега до берега. Їм не вистачило кількості, щоб повністю перекрити Дніпро, тим більш, що ЗСУ їм постійно «заважали» це зробити, завдаючи точні удари.

Ось фото після удару Сил оборони України по мосту та по баржах, з яких росіяни намагаються збудувати переправу. Чітко видно, що їх не вистачає.

Окупанти намагаються хоч якось зберігати постачання з лівого берега Дніпра на правий тому збудували паромну переправу, пропускна спроможність якої досить низька у порівнянні з проїздом по мосту.   

Другий шлях – мости на Каховській дамбі

На цьому логістичному об’єкті в окупантів справи теж не дуже добрі. Сили оборони України суттєво пошкодили два сегменти цієї переправи через Дніпро. На супутникових фото чітко видно, що на одній з ділянок мосту практично повністю зруйновано дорожнє полотно. І ЗСУ продовжує добивати цей об’єкт.

Це фото сьогоднішнього удару по шлюзу Каховської ГЕС.

Третій шлях  – понтонна переправа через Дніпро поруч з с. Львове

Ця переправа побудована росіянами у місці, де Дніпро не такий широкий, як у Херсоні. Про цю переправу видання «Патріот Донбасу» писало ще наприкінці липня.  Львове знаходиться приблизно у 35 км від Антонівського мосту вверх по течії. Від Каховської дамби до переправи приблизно 18 км. Переправа знаходиться нижче за течією від Каховського водосховища.

Сили оборони України регулярно завдають удари по цій переправі, руйнуючи її. Але, судячи з усього, окупанти її наводять знову.

Сьогодні оперативне командування «Південь» заявило, що цю переправу було знищено. Про знищення цієї переправи заявлялося й 30 серпня. Оперативне командування «Південь» заявляє що всі переправи через Дніпро перебувають під щільним вогневим контролем. Це все дуже нагадує історію про «славнозвісну» переправу у Білогорівці, що на адмінкордоні Донеччини та Луганщини. Там окупанти декілька разів наводили переправу через Сіверський Донець, а Сили оборони України все це знищували разом з технікою та живою силою.

Міст у Дар’ївці через Інгулець

Річка Інгулець ділить російське угруповання практично навпіл. Єдине сполучення між лівим та правим флангом – міст через цю річку. Наразі міст вже доведено до стану, що рух важкої техніки по ньому неможливий. Окупанти після завдання ударів ЗСУ намагалися його відновлювати, а паралельно з тим наводили переправу поруч з мостом.

На  фото, яке було сьогодні, 5 вересня, оприлюднено OSINTtechnical, чітко видно понтонну переправу.

Вранці ЗСУ завдали удару в районі Дар’ївського мосту. Місцеві телеграм-канали повідомляють про влучання, куди саме – поки невідомо. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі