середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Що відомо про попів-колаборантів з Лиману та Слов’янська

Олександр Слов'янець


Російська агресія

Що відомо про попів-колаборантів з Лиману та Слов’янська

views1801

03.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Останні події в окупованому російськими військовими Лимані відкрили досить показову сторінку в книзі історії колабораціонізму священників УПЦ  МП.

Справа тут не лише у родині священника МП  Сергія Фоменка, яка зустрічала окупантів хлібом-сіллю у Лимані, а й в родинних зв’язках цього служителя руської православної церкви на території України.

Сергій Фоменко є родичем отця Миколая зі Слов’янська, який навесні 2014 був настоятелем  кафедрального собору.  Вже на наступний день після захоплення міста, 12 квітня, отець Миколай прийшов під захоплену бойовиками з угрупування Гіркіна, будівлю міліції та виступив з заявою, що церков все це підтримує.

Показово, що у його заяві нібито не було ніяких закликів до посягання на територіальну цілісність України. Але загальний контекст цієї заяви був таким, що церква підтримує тих, хто захопив місто і тих, хто підтримує захоплення:

«Церква ніколи осторонь не стояла і не стоятиме. Дай Боже, щоб ви були єдиними в молитві, як зараз. І Олександр Невський, на честь якого освячено наш собор, завжди єднання закликав»

Власне ніхто семантично-лінгвістичний аналіз цієї заяви не робив, бо не було кримінальної справи щодо отця Миколая.

Виступ Миколая Фоменка не єдиний «подвиг» у сприянні російським терористам, які захопили Слов’янськ у 2014 році. За свідченнями людей з міста, Фоменко був замішаний в організації блокування українських військових на мосту біля с. Андріївка (передмістя Слов’янська) 2 травня 2014 року.  Цей факт був навіть у кримінальній справі по блокуванню військової колони. Але в результаті, не було жодних юридичних наслідків для отця Миколая та й інших, причетних до тих подій.

Інший син Фоменка, Тихон керував церквою по вул. Батюка (поруч з педагогічним університетом)   у  Слов’янську. Він так не «засвітився», як його батько. Але він розповідав російським пропагандистським «ЗМІ» про те, як ЗСУ обстрілює церкви у місті. В його церкві знімався один з пропагандистських сюжетів про «жорстокі обстріли».

У черговий раз отець Миколай потрапив у публічне поле у 2017 році, коли виникла конфліктна ситуація з містом по історичній будівлі «Вілла Марія». У 2014 році саме у цій будівлі, яка знаходилася у користуванні у церкви московського патріархату, перед початком захоплення Слов’янська, був практично штаб бойовиків. Там був «Центр слов’янської культури». Безоплатне користування на 49 років було оформлено ще за часів, коли мером була Неля Штепа.       

У 2017 році виникла ситуація з незаконним підключенням будівлі до енергопостачання. Крім того, були інші порушення у користуванні історичною будівлею.

Була створена комісія з депутатів та представників громадськості, яка відвідала будівлю і тоді там були знайдені різні матеріали, які мали ознаки антиукраїнської пропаганди. Правоохоронці тоді вилучили та відправили на експертизу диски та інше. Й на цьому все завершилося.

Тоді Микола Фоменко заперечував, що він щось знає про матеріали. І взагалі, коли мова заходила про «Віллу Марія» і терористів,  представники церкви казали, що бойовики просто захопили будівлю і нібито ніхто їх не підтримував. Насправді по свідченню адекватних мешканців міста, і отець Миколай та його син Тихон, підтримували росіян.         

А тепер всі бачать, як родич отця Миколая Сергій разом зі своєю дружиною вітають окупантів, зустрічають їх хлібом-сіллю. І відразу згадуються події 2014 року, з яких ця родина вийшла без будь-яких наслідків.