неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Що відомо про колишнього міліціонера з Одеси, якого було засуджено до довічного ув’язнення за державну зраду

Олександр Слов'янець


Суспільство , Право

Що відомо про колишнього міліціонера з Одеси, якого було засуджено до довічного ув’язнення за державну зраду

views361

26.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Сторона обвинувачення пропонувала  покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. А ось колегія суддів вирішала, що для зрадника цього недостатньо та призначила довічне ув’язнення.       

Колишній міліціонер з Одеси отримав максимальний вирок за скоєння державної зради — довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Йдеться про 41-річного Антона Мисика, який був зареєстрований, як підприємець. 

Він 12 років, з 1999 по 2011,  працював оперативним черговим Приморського райвідділу внутрішніх справ.

За даними сайту «Миротворець» Мисика перший раз було затримано у 2015 році за антиукраїнську діяльність. Судячи з усього, для нього це не мало ніяких юридичних наслідків, раз його не було засуджено.  Невідомо, чи було йому повідомлено  про підозру у 2015 році.        

Після початку повномасштабної російської агресії Мисик з власної ініціативи вийшов на зв`язок із представниками спеціальних служб РФ та почав виконувати їх завдання зі збору та передачі інформації щодо об`єктів критичної інфраструктури, дислокації та переміщення військових й військової техніки.

Зрадник почав активно діяти по збору інформації для ворога з квітня 2022 року.  Антон Мисик запропонував співробітникам російської спецслужби використовувати фотопастки для збору даних. 

У вироку йдеться: «…запропонував використовувати так звані «фотопастки», тобто GSM-камери, які за допомогою датчику руху вмикаються та здійснюють відеозапис середовища, в якому встановлені, та за допомогою сім-карти, передають отриману інформацію будь-якому абоненту через мережу інтернет у мобільний додаток або на «хмарний» сервер».  

Потім він встановлював ці засоби у різних місцях поруч з залізничними коліями, обслуговував фото пастки, підтримуючи їх у робочому стані.

Затримали Мисика співробітники СБУ наприкінці жовтня 2022 року, коли він намагався полагодити роботу однієї зі встановленої камери.

Антон Мисик на суді не розкаявся і продовжував поширювати тези російської пропаганди.

Він заявляв, що не вважає Україну повноцінною державою, називаючи її «квазідержавою», вважає росіян, українців та білорусів один народом, який штучно розділив Захід. Також Мисик називав Україну «маріонеткою»,  яка повністю підконтрольна західним кругам фінансового капіталу. Як тільки почалося російське вторгнення він прийняв рішення одразу ж знайти контакти з російськими спецслужбами.   

На сайті Малинівського районного суду Одеси зазначається:

«Обвинувачений є класичним прикладом засобу у реалізації військово-політичного керівництва російської федерації загарбницької й руйнівної концепції щодо незалежної держави Україна. Пройнявшись ідеями «спасіння» України за допомогою російських військ та військової інтервенції, обвинувачений став сліпим засобом спецслужб російської федерації у руйнації й знищення самостійної державності України».

Суд також висловився, щодо небезпеки цієї людини, як колишнього правоохоронця та ідейного ворога України:

 «…суд вважає, що суспільна небезпека обвинуваченого, як окремої людини занадто висока, тому що він – ідейний ворог України. Здатність його вміло мислити, використовуючи свою освіту, вміння та минулу роботу у міліції, створюють для національної безпеки значні ризики у проведені підривної діяльності на користь головного ворога України - російської федерації. Діяльність, яку він здатний реалізовувати на території нашої держави, очевидно здатна завдавати суттєву шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній та економічній безпеці України. Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану показує максимальний рівень небезпеки цієї особи та можливість втілювати найзагрозливіші сценарії щодо підривної діяльності у будь-яких сферах життя України. Така думка суду підтверджується відсутністю розкаяння обвинуваченого у своїх діях та наявності наміру подальшої підтримки російської федерації».

На суді Антон Мисик жалівся, що його затримали занадто рано і він не встиг зробити все для перемоги Росії. 

Нагадаємо, що протоієрей УПЦ МП з Лисичанська, який «щиро каявся» на суді, тепер благословляє російських окупантів.    

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі