середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ затримала кримського топчиновника, який сприяв окупації півострова

Суспільство , Події , Право

СБУ затримала кримського топчиновника, який сприяв окупації півострова

views505

12.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України затримала росіянина, який активно сприяв окупації Росією Криму.

Як повідомляє пресцентр СБУ, затриманий приїхав з Росії з метою організації процесу розбудови важливих інфраструктурних проєктів. За переїзд до Криму чоловіку пообіцяли підвищення по службі. На той час окупанти не довіряли «перебіжчикам», тому на стратегічні напрямки «розставляли своїх».

У 2014-2017 роках затриманий керував незаконно створеними окупантами структурами на базі захоплених українських підприємств.

Росіянин активно сприяв незаконному захопленню майна українських підприємств та його використанню для розбудови інфраструктури окупованого Криму. Зокрема, організовував перевезення вантажів Чорноморського флоту Міноборони РФ.

Затриманий неодноразово брав участь у робочих нарадах під головуванням окупаційного очільника Криму Аксьонова, під час яких звітував про виконання покладених на нього обов’язків і надавав пропозиції щодо розбудови інфраструктурних проєктів окупантів.

У вересні 2021 громадянину РФ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) Кримінального кодексу України та скеровано обвинувальний акт відносно нього до суду.

Заходи з викриття протиправної діяльності проводили Департамент кібербезпеки та Головне слідче управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.