понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ заблокувала спробу спецслужб РФ здійснити потужну хакерську атаку на держоргани України

Новини , Суспільство , Право

СБУ заблокувала спробу спецслужб РФ здійснити потужну хакерську атаку на держоргани України

views157

27.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України не дала спецслужбам РФ здійснити потужну вірусну атаку на держоргани України. Завербований український хакер мав надіслати українським посадовцям замаскований файл зі шпигунським програмним забезпеченням.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

 

З метою заблокувати роботу об’єктів інформаційної та критичної інфраструктури, зловмисники обрали ціллю атак центральні органи влади та органи місцевого самоврядування.

 

«Оперативники спецслужби встановили, що спецслужби РФ діяли через мешканця Запоріжжя. Через інтернет він отримав від громадянина РФ пропозицію на конфіденційне співробітництво. Хакер погодився за гроші вести підривну діяльність проти України. Зловмисник, зокрема, зобов’язався здійснити цільову вірусну атаку на державні електронні інформаційні ресурси», ‒ йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що за задумом «кураторів», чоловік мав надіслати українським посадовцям замаскований файл зі шпигунським програмним забезпеченням. Розсилка мала забезпечити вірусне ураження закритих електронних інформаційних систем державних установ та органів місцевого самоврядування. Замовники хотіти отримати несанкціонований доступ до інформації, яка могла блокувати сталу роботу об’єктів інформаційної та критичної інфраструктури.

 

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили електронні носії інформації із файлами наданого іноземними спецслужбами програмного забезпечення та листування з кураторами РФ.

Організатору повідомлено про підозру у державній зраді.

Триває досудове слідство.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі